Bandi bá’ 16. lett az Ironman 70.3 világbajnokságon – 72 évesen

A 72 éves Szebeni Endréről, Bandi báról azt kell tudni, hogy elszánt triatlonos. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy idén korosztályos bajnok lett sprint és olimpiai távon, továbbá az eXtremeMan Nagyatád versenyen célba érkezők adatbázisát nézegetve kiderül, 1990. szeptember 1.-én indult először az Ironmanen és az 1994-es évet leszámítva minden esztendőben találkozhatunk a nevével. Azaz Szebeni Endre 2016. július 27-én 26. alkalommal állt rajthoz és ért célba, teljesítette a 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból, 42,195 km futásból álló távot.

72 évesen is fejlődőképes, 46 percet javított a tavalyi eredményéhez képest…

facebook.com/Marik Balázs
Szebeni Endre 58 perc 13 másodperc után fut ki a vízből Fotó: facebook.com/Marik Balázs

Levezetésként bő egy hónappal később, szeptember 4-én meg rajthoz állt az ausztráliai Sunshine Coaston megrendezett Ironman 70.3 világbajnokságon. Végül is ez gyerekjáték Nagyatádhoz képest. Itt “csak” 1,9 km úszásból, 90 km kerékpározásból és 21,1 km futásból áll a táv…

Szebeni Bandi bá’ profi. Annak érdekében, hogy a nyolc órás időeltolódás okozta átállást minél jobban megoldja, képes volt az utolsó, otthon töltött héten hajnali három órakor kelni minden nap.

Ennek meg is lett az eredménye. Vasárnap 7 óra, 43 perc és 1 másodperc (úszás: 58:13, kerékpár 3:58:55, futás 2:29:03) alatt ért célba. Eredményével a több ezer induló közt a 2563. helyen zárt, míg a 70-74 éves kategóriában a 16. helyre rangsorolódott. Fogadd őszinte gratulációnkat Bandi bá!

A fotóért és a videókért köszönet Marik Balázsnak, aki nem mellesleg felkészítette Szebeni Endrét erre a fantasztikus teljesítményre.