Kanada megvédte világbajnoki címét

Vasárnap rendezték a döntőt és a bronzmérkőzést az oroszországi jégkorong világbajnokságon.

Utóbbit meglepően simán nyerte a hazai csapat, miután 7-2-re kiütötte az Egyesült Államok csapatát.

Az első harmadot 2-0-ra nyerték az oroszok, a mérkőzés felénél pedig már néggyel vezettek, így egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelmük.

A döntőben Kanada mérte össze erejét Finnország válogatottjával. Előbbi a 26., az európai csapat a harmadik aranyérméért küzdött.

Bekezdett a címvédő kanadai válogatott, hiszen három lövést is megeresztettek az első három percben.

Ezekből még nem született gól, a harmad felénél viszont már megszerezte a vezetést a kanadai csapat. Matt Duchene lövése pattant le a blokkról, a korong Connor McDavid elé csorgott, aki közvetlen közelről a kapuba húzta azt. (1–0)

A második harmadot is aktívan kezdte a címvédő, de gólt nem sikerült szereznie, ahogy a finneknek sem, így maradt az 1-0.

Az utolsó játékrészben sem brillírozott a finn támadójáték, két lövéssel próbálkoztak mindössze a harmad feléig. Az utolsó percben vészkapussal rohamoztak, de egyenlíteniük nem sikerült, sőt a mérkőzés végén Matt Duchene lőtt az üres kapuba, így Kanada lett a világbajnok.