Rendesen megizzasztották Rafael Nadalt

Rafael Nadal (rafael nadal, )

A spanyol teniszező három szettben jutott be az elődöntőbe Rióban.

Rafael Nadal kissé fura időpontban, péntekről szombatra virradó éjjel ragadott ütőt a riói salakpályás tenisztornán és talán ez is közrejátszott abban, hogy elbukta az első szettet a világranglista 23. Pablo Cuevas ellen 6-4-re.

Az uruguayi játékos a második játszmában is megizzasztotta a címvédőt, aki végül 6-5-nél, egy kiélezett játék végén tudta brékelni ellenfelét, ezzel kiegyenlített a nyert szetteket tekintve.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A harmadik felvonás aztán már nem tartogatott izgalmakat, Nadal lemosta riválisát a pályáról, tulajdonképpen egyetlen izgalmas gémet láthattunk. A vége 4-6, 7-5, 6-0 lett, a mérkőzés 126 percen át tartott.

Rafael Nadal a következő körben a negyedik helyen kiemelt olasz Fabio Fogninivel küzd meg a döntőbe jutásért.