A Barcelona ellen megy a bronzért a Veszprém

A spanyol sztárcsapat hétméteresekkel kapott ki a német Flensburgtól a férfikézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Amint arról márt írtunk, a szombati első elődöntőben a német Kiel 29-26-ra legyőzte a magyar bajnok MKB-MVM Veszprémet, így a magyar csapat vasárnap a bronzmérkőzésen lesz érdekelt.

A másik szombati mérkőzés elképesztő izgalmakat hozott a kölni arénában, a német Flensburg óriási meglepetésre vezetett egy góllal a szünetben a végső győzelemre is esélyesnek tartott Barcelona ellen. A spanyolok a második félidőt szintén egy találattal nyerték meg, 32-32 lett a rendes játékidő vége, következhetett a hosszabbítás.

A 2×5 perc ráadásban sem jutottak dűlőre a felek, a hétméteresekre maradt a döntés, ebben Nicola Karabatic, a Barcelona ásza rontott egyedül, így az először BL négyes döntős Flensburg került a fináléba.

A Veszprém a Barcelonával találkozik a bronzmérkőzésen, amit vasárnap 15 óra 15 perctől rendeznek. A német házidöntőt 18 órakor kezdődik.

Eredmény – férfikézilabda Bajnokok Ligája, elődöntő

Flensburg-Handewitt (német) – Barcelona (spanyol) 41-39 (18-17, 32-32, 36-36), büntetőkkel