1987 után ismét bajnok a Kecskemét

Kecskemét (kecskemét, )

A döntő harmadik mérkőzését is megnyerte a Kecskemét a férfiröplabda NB I-ben, ezzel 1987 után ismét bajnoki címet szerzett.

A kupában már sikerült felülkerekednie a Kecskemétnek a Kaposváron, a hírös városiak pedig a bajnoki döntőben is erre a bravúrra készültek.

A hunvolley.hu tudósítása szerint a címvédő, amely 2007 óta minden évben megnyerte a honi pontvadászatot, két győztes szettel indított, ám a vendég Kecskemét fordítani tudott, győzelmével pedig az aranyat is megszerezte. A friss aranyérmes ráadásul kisöpörte ellenfelét a döntőből, 3-0 lett a párharc végeredménye. A Kecskemét 1987 után ünnepelhet ismét bajnoki címet.

A férfiak után a nőknél is bajnokot avattak a röplabda NB I-ben, miután a döntős párharcban a Békéscsaba a harmadik mérkőzésen is legyőzte a címvédő Vasast. A vasárnapi fővárosi összecsapás csaknem 2 óra 10 percig tartott, és öt szettben dőlt el. A békéscsabaiak először végeztek az első helyen.