A zöld-fehérek nyerték az Újpest-Fradit

A Ferencváros háromgólos hátrányból fordítva nyert az ősi rivális Újpest vendégeként vasárnap a jégkorong Mol Ligában.

A lilák az első 20 perc során kétgólos előnyre tettek szerint, ugyanis Crichton és Virág is a kapuba talált. A második etapban aztán Coleman is gólt jegyzett, így már 3-0 volt az állás. Az Újpest idén még nem nyert rendes játékidőben, ám ekkor úgy tűnt, meglesz a hőn áhított siker.

De nem így lett, hiszen Ojanen és Pál révén gyorsan felzárkóztak a vendégek, az utolsó harmadban Mestyán és Pál újabb góljával pedig fordított is a Fradi, így 4-3-re megnyerték a meccset a zöld-fehérek.

A játéknap másik meccsén a Dunaújváros szintén 4-3-ra verte az Érsekújvárt, így az Acélbikák egy pontra megközelítették a listavezetőt.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

Nové Zámky (szlovák)-Dab.Docler 3-4 (2-1, 0-1, 1-1, 0-0, 0-1) – szétlövés után
Gólszerzők: Sucharda (2.), Weissmann (7.), Frolik (41.), illetve Lindgren (20.), Peterdi (26.), Azari (48.)

UTE-FTC 3-4 (2-0, 1-2, 0-2)
Gólszerzők: Crichton (13.), Virág (13.), Coleman (32.), illetve Ojanen (35.), Pál (38., 51.), Mestyán (48.)