Babos újra menetel

Babos Tímea második mérkőzését is megnyerte, ezzel bejutott a negyeddöntőbe a 125 ezer dollár összdíjazású szucsoui kemény pályás tenisztornán.

Babos Tímea donyecki lendülete úgy látszik Kínában is kitart
Forrás: facebook.com

Azután, hogy a magyar éljátékos döntőbe jutott Donyeckben és ennek köszönhetően újra a WTA világranlista legjobb 100 teniszezője közé került, szerdán Szucsouban a rangsorban 256. szlovák Michaela Honcovát győzte le 1 óra 24 perc alatt.

A világranglistán 96. magyar játékos a nap folyamán párosban is pályára lépett és 1 óra 17 perc alatt a holland Michaëlla Krajicekkel az oldalán simán legyőzték japán, kínai ellenfelüket.

Babost az első helyen emelték ki a versenyen. Következő ellenfele egyesben a hetedikként rangsorolt thaiföldi Tamarine Tanasugarn lesz.

SZucsoui tenisztorna, nyolcaddöntő, eredmény:

Babos Tímea (1.)-Honcova (szlovák) 6:2, 7:5
Babos Tímea, Michaëlla Krajicek (magyar, holland)–Szema Jurika, Csi-miao Csou (japán, kínai) 6:4, 6:3