Babos párosban negyeddöntős Monterreyben

Babos Tímea (babos tímea, )

A magyar játékost – oldalán a japán Date Krumm Kimikóval – első helyen emelték ki a rendezők a mexikói tornán, és a páros a papírformának megfelelő győzelmet aratott.

A magyar–japán kettős a 235 ezer dolláros Monterrey Openen mindössze két gémet veszített a Maria Fernanda Alves Adriana Perez (brazil, venezuelai) duó ellen. A találkozó 43 percig tartott

A magyar–japán duó fölénye időnként nyomasztó volt, 2:1 után 15-re, majd 4:1 után 0-ra vették el a brazil-venezuelai páros szerváját. Timiék 21 perc alatt hozták a nyitó szettet, majd a folytatásban 4:0-ra húztak el.

Alves és Perez ekkor végre megnyerte adogatójátékát, de ezzel csak elodázni tudta a vereséget. Timi és Date-Krumm 5:1-nél 40-re nyerte el a rivális szerváját, a második meccslabdát használta ki.

Az első helyen kiemelt kettős következő ellenfele a Gabriela Dabrowski Alla Kudrjavceva (kanadai, orosz) vagy a Nicole Rottmann Lenka Wenerova (osztrák, szlovák) páros lesz.

MONTERREY OPEN (235 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ

Babos Tímea, Date Krumm Kimiko (magyar, japán, 1.) – Maria Fernanda Alves, Adriana Perez (brazil, venezuelai) 6:1, 6:1