Harmadszor kupagyőztes az Alba Fehérvár

Bravúros győzelemmel, valósággal kiütötte a címvédő Szolnoki Olaj KK csapatát a Magyar Kupa döntőjében a Alba Fehérvár csapata.

A Magyar kupa elődöntőjében szombaton az Alba Fehérvár az Atomerőmű ellen győzött 82-75-re, a Szolnoki Olaj KK együttese, pedig a PVSK-PannonPowert ütötte el a továbbjutástól. A bronzéremért folytatott csatában a paksiak és a pécsiek mérkőztek meg, az összecsapást 96-58-ra a kupa négyes döntőjének házigazdája nyerte.

Már a finálé első tíz percében tudatosította a Fehérvár ellenfelében, hogy ezen az estén újabb kupagyőzelemre tör, és kilenc ponttal meg is nyerték a negyedet. Ideges, feszült hangulat uralkodott, amelyből egy darabig a kék-fehérek jöttek ki jobban, ám a nagyszünetre szorossá vált az állás, és mindössze egy ponttal álltak jobban Dzunics Braniszlav tanítványai. (35-34).

A pihenő után remekül indított az Olaj, 8-0-s sorozatukat időkéréssel próbálta megállítani Dzunics. A húzás bejött, fokozatosan visszatért a meccsbe a gárda, és a záró negyedet már hétpontos vezetéssel várhatta (53-46).

Remekül védekeztek ekkor is, a szolnokiak, pedig nem találtak rajtuk ezúttal fogást. Öt perccel a vége előtt tíz pontosra hízott a fehérvári előny, a címvédő, pedig nem egyre jobban elveszítette a fonalat. Az utolsó negyedben mindössze nyolc pontig jutottak, ezzel szemben az Alba Fehérvár szárnyalt, és kiütéses győzelemmel nyerte meg fennállása óta harmadik alkalommal a Magyar Kupát.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj KK 74–54 (20–11, 15–23, 18–12, 21–8)
Paks, 1500 néző.

Vezette: Földházi, Papp P., Benczur
Alba Fehérvár: Moore 7, Smith 16/3, Hollis 9/3, Szabó Zs. 7/3, Keller 8. Cs: Juhos 3/3, Bódi, Supola 6, J. Jones 18. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
Szolnoki Olaj Kk: Florence 9/6, Horváth Á. 13/3, Sehovics 14/3, Bell 3/3, Szabó M. 2. Cs: Németh I. 3/3, Gay 4/3, Trepák 3/3, Simon B., Fodor M. 3/3. Vezetőedző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–0, 5. p.: 8–0, 6. p.: 10–7, 8. p.: 15–9, 12. p.: 22–17, 16. p.: 29–23, 18. p.: 32–31, 21. p.: 35–36, 25. p.: 39–43, 28. p.: 49–44, 33. p.: 56–46, 37. p.: 62–51.

Edzőszemmel:

– Nagyon nagy meccset játszottunk, minden volt benne, ami egy igazi kupadöntőhöz kell. Jól védekeztünk, és amikor kellett, a helyén volt a játékosok szíve. Fantasztikus siker számunkra ez a kupagyőzelemnek. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

– Az első perctől kezdve idegesen játszottunk. Amikor feljöttünk és hét ponttal elhúztunk, elveszítettük a fejünket. Az utolsó negyedben már nem volt játékunk. – Nedeljko Asceric a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője