Döntőben az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár legyőzte a házigazda Atomerőmű SE csapatát a férfi kosárlabda Magyar Kupa paksi négyes döntőjének elődöntőjében, és elsőként bejutott a vasárnapi fináléba.

A héten egyszer már „összefutottak” a csapatok, igaz akkor Fehérváron, és az Alba meggyőző sikerével ért véget a találkozó. Minden résztvevő hangoztatta azonban, hogy a Final Four egy teljesen más fejezet, és el kell felejteniük a szerdai összecsapást. A paksiaknál annyi változás volt, hogy pályára lépett sérülése után Lorenzo Williams. Abban bíztak a piros-kékek, hogy az irányító sokat lendít a gárda szekerén, és segítségével ki tudják harcolni a döntőbe jutást. A fehérváriaknál leginkább az okozott kellemesebb gondot, hogy az amerikai játékosok közül kit hagyjon ki Dzunics Braniszlav vezetőedző. Végül a szerdai meccs egyik legjobbja, Brandon Wood lett a kiválasztott, és Jarrod Jones kapott helyet a kezdőben, a négyes poszton.

Szárnyalva kezdett az Atom, nem véletlenül kellett már a 3. percben időt kért Dzunics, mivel a házigazdák 11-2-re vezettek. Úgy tűnt a lehető legjobbkor történt, mert magához tért a fehérvári gárda ezután. Mindenesetre a Paks az első tíz percben öt triplát szerzett, és ennek köszönhetően ötpontos előnnyel zárta a negyedet.

A folytatásban egyre jobban magához tért az Alba, és Jones, Supola Zoltán, valamint Szabó Zsolt is eredményes volt, az előny pedig már a kék-fehéreknél volt. Schmidt Béla időt kért, és ezzel valamelyest sikerült megtörni a fehérvári lendületet, az első félidő végjátéka azonban ismét az övék volt. Keller Ákos zsákolt, Bódi Ferenc hármasa, és Ronald Moore négy pontja után a nagyszünetre hétpontos előnyt kovácsoltak.

A harmadik negyed elején fokozatosan próbálta ledolgozni a Paks hátrányát, de egypontos Alba előnynél ismét Dzunics időkérése hatott kijózanítólag, és hatpontos sorozatukkal visszaállt ismételten az eredeti állapot.

Az záró játékrész 65-59-es fehérvári előnnyel kezdődött, a Paks mindent megtett az egyenlítésért, de az Alba már nem engedte kezéből a meccset. A 35 percben ugyan ismét feljött három pontra az Atom, de Szabó Zsolt triplája ezt a veszélyt is elhárította. A 38. percben, pedig már tízzel vezettek (78-68). Az utolsó percekben a Paks mindent nagyot rohamozott, de csak minimálisan tudtak ebből a hátrányból faragni. Az Alba Fehérvár 2011 után jutott be ismét a döntőbe, ahol a PVSK-Pannonpower – Szolnoki Olaj KK párosítás győztesével mérkőzik vasárnap este.

Jegyzőkönyv:

Atomerőmű SE – Alba Fehérvár 75-82 (26-21, 15-27,18-17,16-17)

Paks, 1200 néző

Vezette: Cziffra, Kapitány, Ádám

ASE: L. Williams 15/3, Levy 4, Vojvoda 25/9, Kámán 8/6, Tóth Á. 5. Csere: Kovács Á. 6/3, Kerpel-Fronius, Körtélyesi 4, Idlet 8. Vezetőedző: Schmidt Béla

Alba: Moore 16/6, Smith 6, Hollis 24/6, Jones 9, Keller Á. 8. Csere: Bódi 6/6, Juhos 2, Supola 2, Szabó Zs. 9/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–11. 5. p.: 8–14. 7. p.: 10–20. 12. p.: 27–26. 15. p.: 33–33. 18. p.: 39–37. 23. p.: 50–45. 27. p.: 56–51. 32. p.: 69–59. 35. p.: 76–67. 37. p.: 78–70
Edzőszemmel:

–  A szerdai bajnoki után ezúttal is felülmúlt minket az Alba. Nem igazán tudtunk mit kezdeni a zónavédekezésükkel, és a lepattanózásban is sokkal jobbak voltak nálunk. – Schmidt Béla az Atomerőmű SE vezetőedzje

–  Nagy csatát vívtunk. Az volt a fordulópontja a találkozónak, amikor átvettük a vezetést. Attól kezdve már kézben tartottuk a meccset, és úgy gondolom, megérdemelten jutottunk be a döntőbe. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője