Ezúttal nem ment

A junior EBEL döntőjének második mérkőzésén vereséget szenvedett a SAPA Fehérvár AV 19 csapata Znojmóban.

A fehérváriakkal ebben az idényben harmadszor fordult elő, hogy nem tudtak gólt ütni, és ezek közül egyszer éppen a csehek ellen, de még január elején – akkor 7-0-ra győztek a piros-fehérek. Korántsem tudott annyira felpörögni a SAPA gárdája, mint a két csapat legutóbbi mérkőzésén, amikor hátrányból felállva, a hosszabbításban (3-2) gyűrték le ellenfelüket. A 12. percben Jakub Fusek nyitotta meg a gólok sorát, majd Marek Spacek gondoskodott a folytatásról a középső harmad 7. percében. A záró játékrészben is a hazaiak domináltak, levitte kapusát az 57. percben Petr Konecny, és tíz másodperc elteltével ár Jan Müller már gólt ünnepelhetett. Aztán még a végén is betaláltak a vendéglátók, megadva ezzel Ales Pelikan révén a kegyelemdöfést.

A két csapat legközelebb április 3.-án, Székesfehérváron találkozik a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen.