Továbbjutás küszöbén a kosarasok

A papírformának megfelelően meggyőző fölénnyel győzött az Alba Fehérvár a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a másodosztályú MAFC ellen

Különösebben nem hozta izgalomba a szurkolókat a Magyar Kupa negyeddöntőjének mérkőzése. Ez nagy valószínűséggel annak volt betudható, hogy az Alba Fehérvár ellenfele az NBI/B-ből érkezett. Pedig a MAFC nagy múltú klub, igaz néhány jó évet kell visszalapoznunk az évkönyvekben, hogy találkozzunk a piros-feketék nevével az első osztályban. Ahhoz azonban, hogy ez a meccs létrejöhessen kellett az is, hogy a MAFC az előző körben búcsúztassa a Sopron csapatát, a sorozat egyik legnagyobb meglepetését okozva ezzel.

Kifejezetten jól kezdtek a vendégek, és az első játékrészben nem is tudott komolyabb előnyt kovácsolni az Alba. Ráadásul több könnyű kosarat értek el a vendégek fiataljai, akik között ott találhattuk az ex-fehérvár Fodor Kristófot, valamint Fekete Csabát. A 15. percben vezetett először tíz ponttal a hazai együttes, bár a MAFC próbált ekkor még lépést tartani velük, azért meglátszott már ekkor is, hogy erőnlétileg, és minőségben bőven előttük járnak vendéglátóik. Keller Ákos 11 pontjával, és 5 lepattanójával az első húsz percben korlátlan úr volt a palánk alatt, míg Ronald Moore-nak öt gólpasszával majdnem túlszárnyalta az egész vendégcsapatot, akik ugyanebben a műfajban csupán hétnél jártak a nagyszünetre.

A pihenő után 10-0-as rohammal indított az Alba, Szabó Zsolt harmadik triplája után a különbség 15 pontra kúszott fel, és innentől már minden ujjgyakorlatnak tűnt, és edzőmeccs jelleget öltött a találkozó. Az osztálykülönbség egyre inkább meglátszott a két gárda között, és a 27. percben már harminc pontos (71-41) volt a differencia. A szurkolók között jobb híján azon zajlott a vita, hogy mikorra éri el a Fehérvár a százpontos határt, és mekkora lesz a győzelem. Na, már most a százat nem érték el a kék-fehérek, de sikerük így is meggyőző volt, és a szombati visszavágó már csak formalitásnak tűnik.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – MAFC 95-58 (23-19, 25-15, 25-9,  22-15)

Székesfehérvár, 700 néző

Vezette: Farkas G., Horváth A., Szalai Zs.

Fehérvár: Moore 9/3, Wood 14, Hollis 15/6, Szabó Zs. 19/9, Keller Á. 12. Csere: Bódi 6/6, Lekli 8, Supola 10/3, Juhos 2, Medve. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

MAFC: Fodor K. 7 , Lakosa 5/3, Lakits 7/3, Fekete Cs., Vavra 20. Csere: Misek 7/3, Nagy B. 10/9, Vittay, Rácz G., Horváth M. 2. Vezetőedző: Sabáli Balázs

Az eredmény alakulása: 3. p.: 10-4, 6. p.: 19-13, 9. p.: 21-17, 12. p.: 30-19, 15. p.: 32-22, 18. p.: 40-30, 22. p.: 58-37, 25. p.: 66-41, 28. p.: 73-43, 32. p.: 78-43, 35. p.: 81-49, 38. p.: 86-55.

Edzőszemmel:

– Idővel felőröltük ellenfelünket, akik ugyan papíron gyengébbek nálunk, ám rendkívül szívósnak bizonyultak. A második félidőben kicsit magasabb ritmusba váltottunk, jól ültek a kinti dobásaink, az eredménnyel így elégedett vagyok. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

– Az első félidőben egészen jól játszottunk, de amikor elkezdünk egyénieskedni, azt nem bírja el a csapat. Ehhez nagyon rutintalanok vagyunk, és könyörtelenül megbüntette ezt a Fehérvár, és megérdemelten nyert. Nekünk öröm volt, hogy kiscsapatként, fiatalokkal itt lehettünk. – Sabáli Balázs a MAFC vezetőedzője