Felemás rajt a kupán

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia kikapott Bayern Münchenitől, a magyar válogatott viszont nyert az Alicante ellen a Szent István Kupa nyitónapján.

A Szent István Kupa U16-os kosárlabda torna első napja első meccsén a magyar U16-os válogatott a vártnál magabiztosabban 84-49-re nyert a spanyol Alicante ellen. A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia első ellenfele a német Bayern München volt. A bajorok kezdtek jobban, majd a fehérvári gárda szép lassan utolérte riválisát, sőt, az utolsó negyedet már a hazaiak kezdték egy pontos vezetéssel. A záró tíz percben aztán nagyon nem ment a pontszerzés a DKKA-nak, mindössze négy pontot jegyezhetett Szigetvári Zoltán edző együttese, a Bayern így nyerni tudott a házigazdák ellen.

Szent István Kupa, 1. nap, eredmények:

Magyar U 16 – Alicante (spanyol) 84-49 (24-14; 14-18; 27-4; 19-3)

Ld: Somogyfoki 15/6, Horváth 12, Pongó 10/6, Pálkerti 10 Pálkerti 10 illetve Rodriguez 8, Severa 7/3, Elorza 7.

Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – FC Bayern München 62-78   (19-22; 20-22; 19-13; 4-21)

Ld: Abu 23, Czimer 14, Varga 10 Varga 10 illetve Freudenberg 31, Jallow 24/3.

KK Sombor – Cibona Zagreb     89-104    (17-22; 28-29; 20-33; 24-20)

Ld: Desnica 17, Stefanovic 14/3, Kusonic 13 illetve Slavica 30/3, Zadravec 21/12, Skokna 15/3

Real Madrid – Stelmet Zielona Gora    110-48    (27-18; 28-12; 41-15; 14-3)

Ld: Ndiaye 26, García 17/3, Gonzalez 16/3 illetve Traczyk 15/6, Nowotnik 12/6