Kiütéssel nyert az Alba Fehérvár

Nem sejthette senki, ám negyvenegypontos győzelemmel küldte haza a Soproni KC csapatát az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I rangadóján.

Az erre a szezonra igencsak megizmosodó soproniak úgy nyilatkoztak a találkozó előtt, hogy akár győzelmi reményeik is lehetnek a Vodafone Sportcsarnokban. Arról azonban elfeledkeztek, hogy a fehérváriak az utóbbi hetekben igen meggyőző teljesítményt nyújtottak, és koncentráltan kosárlabdáznak. „Az utolsó három mérkőzésen valóban csapatként játszottunk, és a jó sorozatok általában jót tesznek az önbizalomnak, mi, pedig már hét meccset nyertünk zsinórban.” – mondta Dzunics Braniszlav a vendéglátók vezetőedzője a mérkőzés előtt. Annál is inkább lehetett hinni a szakembernek, mivel Brandon Wood és Bódi Ferenc is felépült sérüléséből, így ők is helyet kaptak a csapatban. Más lapra tartozik, hogy az első negyedben eléggé csikorgott az Alba gépezete, a soproniak, pedig vérszemet kapva hatpontos vezetést szereztek. Ezután kért időt Dzunics, kissé helyre tette csapatát, így a negyed végére egyre apadt a hátrányuk. A második tíz perc nyolc nullás hazai sorozattal kezdődött, és ez már előrevetítette azt, hogy megnyugtató előnnyel mehetett a pihenőre a fehérvári gárda. A folytatásban öt perc kellett ahhoz, hogy a Dzunics-tanítványok elérjék az „üzemi hőfokot”, és igazán beinduljon a pontgyártás. Ronald Moore volt főleg elemében, három triplája visszavonulót fújt vendégoldalon. Teljesen leblokkoltak a soproniak, semmi nem jött be nekik, míg ugyanez nem volt elmondható az Albáról. Tetszés szerint érték el kosaraikat, közönségszórakoztató játékot nyújtottak, csupán az volt a kérdés, hogy elérik-e a százpontos határt, vagy sem. Ez ugyan nem sikerült, de így is dicséretet érdemelnek, mert a második húsz percben nyújtott játékuk a szezon eddig egyik legjobb félideje volt.

A Fehérvár természetesen továbbra is őrzi első helyét a tabellán, legközelebb, pedig szombaton, Pécsett lépnek pályára.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – Sopron KC 93-52 (15-17, 21-10, 29-18, 28-7)

Székesfehérvár, 1700 néző

Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Török R.

Fehérvár: Moore 21/15, Supola 7/3, Hollis 14/6, Szabó Zs. 10, Keller Á. 10 Cs: Wood 19/6, Lekli 11, Medve 1, Bódi, Keller V., Somogyfoki. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Sopron: Thomas 5/3, Watson 7/3, Vesztergom 9/3, Gombás 3/3, Barovics 11. Cs: Takács N. 12/6, Tóth G. 5/3, Keresztes Vezetőedző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-3, 6. p.: 8-13, 12. p.: 21-17, 16. p.: 28-24, 19. p.: 34-27, 23. p.: 43-31, 28. p.: 58-43, 32. p.: 71-45, 36. p.: 81-49.

Edzőszemmel:

–  Jó ritmusban, és jó csapatmunkával játszottunk, ez, pedig elsősorban a jó védekezésünknek volt köszönhető. A második félidőben, amikor a külső dobásaink is bementek, akkor gyorsan eldőlt a mérkőzés. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

–  Tíz percig tudtunk partiban lenni, utána edzőmeccs lett a találkozóból. Elvesztettük a ritmus, nem ültek a dobásaink, és védekezésben is felpuhultunk a végére. – Meszlényi Róbert a soproni KC vezetőedzője