A kupában jobban megy

Bár az őszi idényben bukdácsolt a Fehérvár KC csapata, a Magyar Kupában a legjobb s6 közé jutásért folytatott párharcot megnyerte a Váci NKSE ellen.

Szerdán az őszi idény talán az egyik legfontosabb mérkőzésén, Magyar Kupa 3. fordulójában, hazai pályán kellett bizonyítani a Fehérvár KC csapatának, hogy igenis képes lesz arra, hogy bejusson a legjobb 16 közé. Tudta mindenki, hogy ez korántsem egyszerű feladat, ráadásul a szabályok szerint döntetlen esetén, azonos osztálybeli csapatoknál, a vendég együttes a továbbjutó, így egyértelműen győzelmi kényszer alatt álltak Tilinger Tamaráék. Az sem volt mellékes a fehérváriak számára, hogy az eddigi gyenge bajnoki szereplésüket ezen a meccsen kompenzálhatták szurkolóik előtt, főleg annak tudatában, hogy legközelebb az EB miatt csak december végén lépnek pályára a Köfém csarnokban.

A nagy tét ugyan rányomta bélyegét a játékra már a mérkőzés elején, mivel sokat hibáztak a csapatok, és ekkor még nem működött úgy az FKC védekezése, mint a szünet után. Meggyűlt a bajuk a beállós Mayer Szabinával, és balszélen Szádvári Krisztina is tetszés szerint érte el találatait. Az azonban örvendetes volt, hogy két-háromgólos váci vezetés után sem zuhant össze a fehérvári gárda, és szép fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Azt nem lehet mondani, hogy túlságosan sokszor náluk lett volna az előny – mindössze kétszer fordult ez elő a záró tíz perc előtt. Akkor aztán Tilinger vezérletével beindult az FKC szekere, és már nem adtak sanszot Gulyás István tanítványainak. A védekezésben kiváló teljesítményt nyújtó Emberovics Míra betörése, és gólja adta meg a kegyelemdöfést, és teljesen megérdemelt Fehérvár győzelem született egy végletekig kiélezett csatában.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC- Váci NKSE 25-24 (12-14)

Székesfehérvár, 600 néző

Vezette: Horváth P., Marton

Fehérvár: Szikora – Azari 2, Emberovics 5, Siti E. 1, Horváth B. 2, Tilinger 9 (5), Vaszari 2. Cs: Németh K. 2, Lelkes, Rádl 2. Edző: Pal Oldrup Jensen

Vác: Triffa – Niksics 3, Kamper 2, Farkas V., Fülöp A., Klivinyi 5, Szádvári 7 Cs: Bíró, Juhász (kapusok), Mayer 5, Mészáros R., Tápai Sz. 2 (2), Virág, Barján. Edző: Gulyás István

Az eredmény alakulása: 6. p: 3-3, 12. p: 4-4, 18. p.: 6-7, 23. p.: 8-11, 28. p.: 11-12., 34. p.: 12-15, 39. p.: 16-15, 45. p.: 18-19, 51. p.: 20-19, 57. p.: 24-22

Kiállítások: 10 illetve 4 perc

Hétméteresek: 6/5 illetve 3/2

Edzőszemmel:

– Végig nagyon keményen dolgoztunk, jól működött a csapat! Az előző meccsekhez képest kevesebbet hibáztunk, jól védekeztünk, ez hozta meg a győzelmet. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője

– Az erőtlen támadójátékunk miatt vesztettünk, a második félidőben számos százszázalékos helyzetet hagytunk ki. Huszonnégy góllal nem lehet meccset nyerni. – Gulyás István a Vác edzője