Triscsuk nélkül nem megy…

Nem tudta folytatni felfelé ívelő sorozatát a Fehérvár KC csapata, a gárda a bajnokság 9. fordulójában Kiskunhalason szenvedett vereséget.

Az első félidőben hihetetlen mélységekből állt fel a fehérvári együttes, ám a szünet után már nehezen viselte a sérüléséből lábadozó Triscsuk Krisztina hiányát. Az utolsó tíz perc a vendéglátóké volt, akik jobban összpontosítva meg is nyerték a találkozót. A Fehérvár KC a mérkőzés után a tabella 7. helyén áll, két ponttal a Veszprém Barabás KC mögött.

Jegyzőkönyv:

Kiskunhalas NKSE–Fehérvár KC 27–24 (13–14)

Kiskunhalas, 400 néző.

Vezette: Hargitai, Markó

Kiskunhalas NKSE: Pethő – Sterbik A. 2, Szamoránsky A. 4, Drávai 9 (1), Valovics, Takács B., Fehér 2. Cs: Lengyel (kapus), Tápai A., Fauszt 3 (2), Varga D. 2, Barna 5. Edző: Golovin Vlagyimir

Fehérvár KC: Szikora – Azari 4, Emberovics 3, Siti E., Horváth B. 2,  Tilinger 6 (3), Vaszari 1. Cs: Trimmel (kapus), Rádl 6, Zsigmond V., Németh K. 2. Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–1. 16. p.: 10–4. 41. p.: 16–18. 51. p.: 20–18. 58. p.: 26–22

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3

Edzőszemmel:

– A jó védekezés és a végjáték jó kapusteljesítménye hozta meg a sikert. – Golovin Vlagyimir a Kiskunhalas edzője

– A rossz kezdés után még visszajöttünk a meccsbe, de a második félidő végén ismét sokat hibáztunk a befejezéseknél. –  Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője