Vért izzadva nyertek

Rendkívül nehéz, izgalmakban bővelkedő mérkőzésen győzte le az eddig idegenben veretlen Kaposvárt az Alba Fehérvár.

Ha egy kicsit visszalapozunk a krónikákban, akkor egyből rájöhetünk, hogy bizony van a két csapatnak közös múltja, méghozzá nem is akármilyen. Elég, ha csak a 2004-es Fehérváron rendezett Magyar Kupa fináléra gondolunk, ahol a somogyiak két ponttal legyőzték az Albacompot. Az éppen negyven esztendős Dzunics Braniszlav jelenleg a kék-fehérek mestere, pedig akkor a győztes gárda tagja volt…

Természetesen azóta találkoztak már néhányszor a felek, így legutóbb például a nyári felkészülés során két alkalommal is megmérkőztek. Ezeken az összecsapásokon még alakulgattak a csapatok, az Albában Cor J. Cox, és Josiah Turner próbázott, míg a vendégek összeállításában se találjuk Kyle Swanston nevét. Az azonban kétségtelen tény, hogy villámrajtot vett meglepetésre a Kaposvár, és hat forduló után állt öt győzelemmel, és egy vereséggel a tabella élén, az őket közvetlenül követő Fehérvár előtt. Minden adott volt tehát egy igazi rangadóhoz. Más lapra tartozik azonban az is, hogy szekerüket leginkább három újdonsült légiósuk húzza, és nem történt ez másként ezúttal sem. Az első negyedben megszerzett előnyükkel egész jól elvoltak, főként Kyle Swanston, és Christopher Dunn kosarainak segítségével. Nem játszott jól az Alba, hiányzott a jól megszokott lendület, bár az első negyed végére azért kiegyenlítettek. A második tíz perc megint csak a Kaposváré volt, bár egy-egy hazai villanás után már látszott az alagút vége. Mindenesetre jól jött a pihenő, mert Dzunics összekapta fiait, és egy teljesen más szellemben kosárlabdázó gárdát láthattunk. Erőfeszítéseiket siker koronázta, hiszen a 24. percben Brandon Wood kosarával átvették – ha rövid időre is – először a találkozó során a vezetést (42-41).

Majd megint idegeskedhettek egy sort a fehérvári szurkolók, mert eltékozolta előnyét a gárda, és nemcsak egalizáltak a látogatók, hanem ismét előnyhöz jutottak Dunn remeklése után. A záró negyedben még az előzőekre is rátettek egy lapáttal a csapatok, a végsőkig kiélezték a csatát. Az döntött a végén, hogy ki bír jobban összpontosítani. Ez az Alba Fehérvárnak sikerült, és, ha nehezen is, de győzött ezen a rendkívül fontos mérkőzésen.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – Kaposvári KK 80-77 (21-21, 14-18, 25-16, 20-22)

Székesfehérvár, 2000 néző

Vezette: dr. Vígh, Hegedűs T., Jakab

Fehérvár: Moore 16/15, Wood 15, Hollis 5/3, Szabó Zs. 19/6, Keller Á. 4 Cs: Lekli 10, Supola 5/3, Bódi 4, Medve 2 Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kaposvár: Dunn 30/3, Drahos, Swanston 20/6, Hendlein 7/3, Spica 15 Cs: Dávid G. 5, Kiss K., Szőke. Vezetőedző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-7,, 8. p: 14-21, 15. p: 24-33, 18. p.: 33-35, 23. p: 40-41, 28. p.: 52-49, 33. p.: 60-60, 38. p.: 74-72.

Kipontozódott: Kiss K. (40. perc)

Mestermérleg

– Nagyon szoros meccset játszottunk, az első félidőben nehezen találtuk a ritmust, a szünet után már egy kicsivel többet tudtunk kezdeményezni. Aztán a végjátékban már csak be kellett volna dobni a büntetőket, ettől függetlenül ugyan az ellenfélnek volt egy kis esélye, de a szerencse mellénk szegődött.  – Dzunics Braniszlav a Fehérvár vezetőedzője.

– Sajnos nem tudtunk nyerni, ennek ellenére büszke vagyok a csapatomra. Végig jó mérkőzést játszottunk, gratulálok az Albának, a végén szerencséjük volt néhány távoli dobással. – Fekete Ádám a Kaposvár vezetőedzője