Ez nem az Alba hete volt…

A héten második idegenbeli mérkőzésén is vereséget szenvedett az Alba Fehérvár csapata, ezúttal a Paksi Atomerőmű otthonában kaptak ki a kék-fehérek.

A végén a jobb koncentráció döntött az ASE javára, annak ellenére, hogy a záró negyedet fehérvári vezetés nyitotta. Ebben a tíz percben tudott felülkerekedni a vendéglátó együttes, elsősorban a befejezés előtt Steven Idlet és Nick Williams dupláinak köszönhetően. Az Albából ráadásul hiányzott Juhos Levente, aki a bemelegítés közben megsérült. Vereségével a fehérvári együttes a tabella második helyére esett vissza.

Jegyzőkönyv:

Atomerőmű SE – Alba Fehérvár 71–68 (19–24, 21–18, 14–13, 17–13)

Paks, 1200 néző.

Vezette: Földházi., Kapitány, Szabó G.

ASE: L. Williams 13, N. Williams 14/3, Vojvoda 16/3, Körtélyesi 11/3, Idlet 8. Csere: Tóth Á. 3, Eilingsfeld 6, Kovács Ákos. Edző: Gutiérrez Garcia Enrique

Fehérvár: Moore 16/3, Wood 13, Hollis 13/6, Szabó Zs. 6/3, Keller 5/3. Csere: Bódi 5/3, Supola 4, Medve, Lekli 6. Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–10. 8. p.: 10–15. 12. p.: 24–28. 15. p.: 29–29. 18. p.: 34–37. 25. p.: 46–45. 29. p.: 53–53. 33. p.: 60–59. 35. p.: 62–62. 38. p.: 66–66

Edzőszemmel:

Nem nagyon tudtunk jó helyzeteket teremteni, viszont amik adódtak, azokra azonnal reagáltunk. A jó és a rossz pillanatokban is ugyanúgy játszottunk, hittünk a győzelemben. – Gutiérrez Garcia Enrique az ASE vezetőedzője

Nüánszokon múlt a győzelem, és lehet, hogy ezt a nüánszot ma úgy hívták, hogy szerencse. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője