Fehérvári győzelem a megyei rangadón

Ahogy már évek óta megszokhattuk, hatalmas küzdelem jellemezte a Fehérvár KC és a Dunaújváros mérkőzését, amelyen most tízgólos FKC siker született.

Amilyen jól indult hazai szempontból a mérkőzés, úgy lettek egyre türelmetlenebbek az FKC szurkolói az leső negyedóra végére. Három-négy góllal is vezetett a Triscsuk Krisztinát nélkülöző gárda, de ezt elsősorban támadásbeli bakik után szép lassan elherdálták, mintegy felhozva a Ferling Bernadett által vezérelt vendégeket. Csak nagy nehezen állt helyre a világ rendje, és a 20. perc táján már ismét előnyben volt a Jensen-csapat. Nem mondhatjuk azt, hogy az év meccsét játszotta a két együttes, ám az kétségtelen, hogy az iramban, valamint a küzdelem hevességében nem csalódtak a kilátogatók. A szünetre négygólos vezetést kovácsoltak a vendéglátók, főként Tilinger Tamara harcosságának köszönhetően. Ellenben érthetetlen módon rendkívül idegesen kezdték a második félidőt, hozzájárult ehhez az is, hogy kissé el is durvult a találkozó, és a két játékvezető teljesítménye is némi kívánnivalót hagyott maga után. Más lapra tartozik, hogy tévedéseikkel mindkét csapatot egyformán sújtották. A mérkőzés fordulópontja a 45. percre tehető, hiszen onnantól ugrásszerűen feljavult az FKC védekezése, és támadásban is többen pontosabban céloztak, sokszor megoldhatatlan feladat elé állítva Sanela Knezovicot. Állandósult az FKC öt-hatgólos vezetése, amely felkúszott tízre, elsősorban azért, mert Kohász képtelen volt betalálni több mint tíz percig. Ez végérvényesen eldöntötte a két pont sorsát.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 29-19 (15-11)

Székesfehérvár,800 néző

Vezette: Natkai, Szalay

Fehérvár KC: Szikora – Azari 5, Emberovics 2, Tilinger 8 (3), Horváth B., Németh K., Vaszari 6. Cs: Trimmel (Kapus), Siti E. 3, Rádl 4, Zsigmond V. 1. Edző: Pål Oldrup Jensen

Dunaújváros: Knezovic – Bódi 4 (1), Vadász, Ferling 9 (2), Takács D. 1, Takács F. 1, Kővári. Cs: Gáspár 1, Sánta 2, Berta 1, Gera, Orbán L. Edző: Mátéfi Eszter

Az eredmény alakulása: 6. p.: 4-1, 12. p.: 6-5, 18. p.: 7-8, 24. p.: 12-10, 28. p.: 14-11, 34. p.:16-12, 40. p.: 18-14, 46. p.: 22-16, 52. p.: 24-17, 58.p.: 27-17.

Kiállítások: 8 illetve 12 perc

Hétméteresek: 4/3 illetve 4/3

Edzőszemmel:

– Nagyon nagy eredmény számunkra, hogy tíz góllal le tudtunk győzni egy olyan csapatot, amely a Ferencváros ellen döntetlent játszott. A védekezésünket emelném ki, ez volt idáig a legjobb az idényben, de igazi csapatmunka gyümölcse volt ez a győzelem. – Pål Oldrup Jensen az FKC edzője

– A mai FKC a játék minden elemében felülmúlt bennünket, védekezésben, támadásban és taktikában egyaránt. Nekem az fáj a legjobban, hogy akaratban is. Ezen a meccsen nem volt veszítenivalónk, ám nyomaiban sem tudtuk megismételni a Fradi elleni teljesítményt. – Mátéfi Eszter a Dunaújváros edzője