Hatos karnyújtásnyira az olimpiai bronztól

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) pozitív doppingteszje miatt elvette az üzbég Szoszlan Tyigijevtől a londoni bronzérmét.

Tyigijev nyakába a szabadfogásúak 74 kilogrammos éremmérkőzése után akasztották a bronzérmet, kedden viszont elvette tőle a NOB, hiszen megbukott a doppingteszten.

Erről a nemzetközi bizottság két tisztségviselője beszélt, akik nevük elhallgatását kérték, mivel az ügy még nincs lezárva. A döntés értelmében viszont minden bizonnyal Hatos Gábor kapja majd a bronzot.

Tyigijev 2008-ban ezüstérmet nyert Pekingben, Londonban pedig Hatoson túljutva szerezte meg az érmet, a magyar birkózó pedig ötödikként zárt.

A 28 éves sportoló a magyar olimpiai csapat 18. érmét szerezheti, s egyben a harmadik birkózó lehet, aki dobogós helyen zárta a játékokat.

Londonban a kötöttfogású Lőrincz Tamás (66 kg) második, míg Módos Péter (55 kg) harmadik lett. A brit fővárosban 8 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérmet gyűjtöttek a magyar versenyzők, Hatosé lehet a hatodik bronz.