Őrzi jó formáját a „kis Volán”

A SAPA Fehérvár AV 19 U 20-as csapata továbbra is szárnyal a korosztályos EBEL-ben, ezúttal az EC Villach ellen nyertek az ifjak.

Az első harmadban a 9. percben született a kék-fehérek első találata, akkor még Sárpatki Tamás azonos létszámnál lőtte a gólt. Nem egészen három perc elteltével viszont jött Kocsis Ferenc, ő már emberelőnyből növelte a vendéglátók vezetését.

Majd rögtön a második húsz perc elején ismét előnyből köszönt be a gólkirályi címre pályázó Tóth Gergő. A Fehérvár negyedik találta Robert Izsák nevéhez fűződik, aki Dósa Krisztián átadása után vette be Thomas Stroj ketrecét.

A záró játékrész első percében szépített a Villach, Nico Brunner góljával, míg az 53. percben Sárpatki Tamás duplázott Jed Rusk passzából, így magabiztosan nyerték a fehérvári fiatalok a találkozót

Jegyzőkönyv:

SAPA Fehérvár AV 19 – EC Villach SV 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)

Székesfehérvár, 200 néző

Vezette: Németh M., Gangel, Soós

SAPA Fehérvár AV 19: Rajna – Arany M., Reiter A. (2), Tóth G. 1, Kocsis F. 1, Vincze P. (2) – Rusk (2), Varga A. (1), Pillók, Erdély, Németh A. – Árkovics (1), Korbuly, Dósa K. (1), Sofron Á., Sárpatki 2 (1) – Pados, Izsák 1, Pukli, Hamvai. Vezetőedző: Tyler Dietrich

EC Villach SV: Stroj – Ofner, Siutz (1), Brunner 1, Herczog, Kravanja – Stichauner, Kreuter, Heinricher, Rauchenwald, Ban – Riebler, Kronig, Köchl, Alagsic, Krumpl – Paier. Vezetőedző: Peter Raffl

Kiállítások: 4 perc illetve 10 perc + 3×10 perc fegyelmi (Stichauner, Heinricher, Ofner)