A Graz is kipipálva

Káldor András

2012. 09. 29. 21:10

Az U20-as EBEL szombati játéknapján a Graz 99ers csapatát fogadta a SAPA Fehérvár AV 19 együttese, és nagy küzdelem után, büntetőkkel győzték le a sárga-feketéket.

Az első harmadban nem született gól, majd a középső játékrész 9. percében emberelőnyből Tóth Gergő megszerezte a vezetést a Volánnak. Már csak öt perc volt vissza a rendes játékidőből, amikor Rupert Strohmeier emberhátrányból betalált, így jöhetett a hosszabbítás. Ezt megelőzően Pillók Martin és a grazi Nico Pohl kapott bunyóért végleges fegyelmit. A ráadásban nem találtak be a felek, míg a szétlövésből a fehérváriak jöttek ki jobban, a felnőtt csapat keretének tagja, Varga Arnold találata után.

A fehérváriak vasárnap 13.30-kor az Acroni Jesenice együttesét fogadják.

SAPA Fehérvár AV 19 – LLZ Stmk. Süd – Graz99ers 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0, 0:0) – szétlövéssel

SAPA Fehérvár AV 19: Rajna – Arany M. (1), Varga A. 1, Tóth G. 1, Kocsis F., Vincze (1) – Árkovics, Reiter A., Pillók, Sofron Á., Sárpatki – Korbuly, Rusk, Izsák, Dósa K., Pukli, Füri

Vezetőedző: Tyler Dietrich

LLZ Stmk. Süd – Graz99ers: Still – Unterweger, Gelazis, Kondrad,

Mader, Laritz – Petrovitz, Pohl, Strohmeier 1, Konecny, Zusevics (1) – Lammer, Stühlinger, Schröttner, Schiechl, Fidler – Soritz, Trost, Zierer,

Vezetőedző: Martin Krainz

Kiállítások: 13 perc + végleges fegyelmi (Pillók) illetve 13 perc + végleges fegyelmi (Pohl)