Az első félidőben nyerte meg a meccset a Győr

A győri kézisek második BL-meccsükön öt góllal győzték le az U Jolidon Cluj csapatát, de ehhez az első félidei parádés játék kellett.

Az előző fordulóban a Podravka Kapronca ellen kicsit szenvedő, de győztes Győr azzal a Kolozsvárral találkozott, mely csak 28-27-re kapott ki a Krim Ljubljana otthonában, ám ennek ellenére hozhatónak ígérkezett a találkozó magyar szempontból.

Ez be is igazolódott rögtön a kezdést követően, hiszen nagyon megszórták a hazaiakat a zöld-fehérek – tekintsünk most el attól, hogy fekete mezben játszottak -, hiszen Orbán Adrienn góljával már 7-3-ra is vezetett a magyar bajnok.

Mint az később kiderült, ez a kezdés után megszerzett előny kellett a Győr sikeréhez, hiszen miután felocsúdtak a románok, elkezdték futószalagon szállítani az gólokat, persze a magyar együttes is megtette mindezt, de folyamatosan megvolt a felek közti 5-6-7 gólos differencia.

Aztán a félidőre megnyugtató, 13-20-as előnnyel vonulhatott a Győr, így a remek játék láttán joggal várhattuk, hogy nagyon kitömik a második felvonásban a románokat. Tegyük hozzá, a Podravka ellen az egész meccsen 24-et lőtt a Győr.

Azonban ez nem így lett, Ambros Martin csapatának nem igazán ment a játék a második harminc percben, de szerencsére Herr Orsolya tett arról a kapuban, hogy ne tudják a Győrt igazán megközelíteni a hazaiak.

Aztán amikor szorossá vált volna az összecsapás, megrázták magukat a zöld-fehérek, és visszaállították a különbséget, végül 25-30-ra megnyerték második BL-meccsüket is, míg a Cluj két vereséggel nyitotta a sorozatot.

Eredmény – női kézilabda BL, B csoport, 2. forduló
U Jolidon Cluj (román) – Győri Audi ETO KC 25-30 (13-20)

Vége a találkozónak, ötgóllal nyert a Győr második BL-meccsén.

2. FÉLIDŐ

60. PERC: Rédei-Soós újabb találatával 25-30, és ez is a vége.

59. PERC: Ötgólos előnyben a magyar csapat, ez már könnyű lesz. A végén azért Tivadar lő mégyegyet, 25-29.

58. PERC: Nyugodtan adogat a Győr.

57. PERC: Időt kér a Cluj, majd kimarad egy győri helyzet.

56. PERC: Lekic gyenge lövését Petróczi fogja, majd Löke küldte földre Dincát, megakadályozva a Cluj gólszerzését.

55. PERC: Herr Orsolya megint!!! Parádés védés! Marad az öt közte.

54. PERC: A magyar bajnok kivédekezte a Cluj támadását, így egyre közelebb a hőn áhított siker.

53. PERC: Herr nem tud védeni, majd Rédei-Soós a győr gólszerzője, így 24-29 az állás.

52. PERC: Történelmi perc, nem született gól. Bár a második félidőben nem is esett már annyi…

51. PERC: Ha nem hibázik a Győr nagyokat a következő percekben, akkor ez a meccs meglesz.

50. PERC: Futószalagon érkezik az újabb Dinca-gól.

49. PERC: Rédei-Soós az újabb győri gól szerzője, már csak tíz perc van hátra.

48. PERC Radicevic ejtette a kapuba a labdát, időt is kérnek a románok.

47. PERC: Löke kihagyta, Vadieanu belőtte maga helyzetét, 21-26.

46. PERC: Kicsit kapkodós most a Győr játéka, és sok a hiba. Martin edző nyugalomra inti a lányokat. Kovacsics! Kínaiból talált be, 20-26.

45. PERC: Santa második góljával közelebb férkőznek a hazaiak, 20-25. Szerencsére hetest kap a Győr, plusz még egy kiállítás. Lekic kihagyta a bünetőt, vagy ha a másik oldalról nézzük Petróczi védett.

44. PERC: Dinca volt eredményes a Clujban, 19-25. Ügyes ez a csapat, ha nem szerzett volna ilyen nagy előnyt magának a Győr, akár még szoros is lehetne ez a meccs.

43. PERC: 18-25! Lekic szép gólt lő!

42. PERC: Azért Lekicnek sem megy minden, ez a lehetőség most például kimaradt, majd Görbiczről állítanak ki egy románt.

41. PERC: Amorim remekül ugrott fel, és megszerezte harmadik találatát a meccsen, de Tivadar is beköszön, így 18-24.

40. PERC: Dinca gólját megadják a bírók: a labda a gólvonalon pattogott, de ezek szerint túl is haladt rajta.

39. PERC: Na ez már bemegy… A Cluj Safta góljának köszönhetően 16-23-re felzárkózik, de még így is tetemes a magyar előny.

38. PERC: Mindkét kapus óriást védett!

37. PERC: Herr! Micsoda védés! Csúnyán eladtuk a labdát a Cluj kapuja elé, majd a románok megindultak, de szerencsére Herr Orsolya lábbal menteni tudott.

36. PERC: Egy szerzett labda után Löke büntet! 15-23

35. PERC: Senocico megállíthatatlan szombat délután: 15-22 még mindig a Győrnek. Lekic gólját szabálytalanság miatt érvénytelenítik.

34. PERC: Amorim próbálkozása a kapu előtt csorgott el.

33. PERC: Lökének ment a remek bejátszás, ő pedig gólt dob, saját maga hetedikjét egészen pontosan.

32. PERC: Lekic ott folytatja, ahol abbahagyta, újból eredményes, 14-21, majd Görbicz hibázik.

31. PERC: Tivadar kezdi meg a gólgyártást a második játékrészben, majd Amorim lövését fogja a Cluj kapusa.

Vége a félidőnek, elképesztő gólparádét hozott a játékrész, ugyanis 20-13-ra vezet a Győr Kolozsváron. Ha tartani tudják a lányok ezt az öt-hatgólos különbséget, könnyen összejöhet a második siker a BL-ben.

1. FÉLIDŐ

30. PERC: Már 20-nál jár a Győr! Elképesztő! A Podravka ellen összesen 24-et lőttek a zöld-fehérek egész meccsen. Rédei-Soóst a levegőben lökték, így emberelőnyben a Győr. Löke sajnos kihagyta a ziccert, majd az utolsó pillanatban Herr lábbal hárított.

29. PERC: Most már csak 13-19-re, mert a románok ismét feltörik a védekezésünket.

28. PERC: Löke betalál, Radicevic viszont nem. De így is 12-19-re vezet a Győr.

27. PERC: Senocico hatodik góljával 12-18. Ő a legveszélyesebb a Clujban.

26. PERC: Herr fölött ejtették be a labdát a románok, majd Lekic nem kegyelmez, 11-18.

25. PERC: 10-17!!! Remek! Elöl nagyon jól muzsikál a Győr, hátul viszont vannak hibák.

24. PERC: Herr jól helyezkedett, ráadásul a kapufa is a győriekkel van. 10-16.

23. PERC: Haradlsen védi be Senocico lövését, majd Amorim hibázik. A Győr kapust is cserél, Herr Orsolya szállt be.

22. PERC: Emberhátrányból Vadineanu eredményes, majd a fordulásból Görbicz is, majd a hat közte.

21. PERC: 8-14 egy hetes után, majd Lekic nyomott oda egyet Tivadarnak. Szerencsére a franica kettős nem állította ki a győrit.

20. PERC: Húú Dinca mekkora felőslécet dobott! Aztán Senocico betalált, így 8-13. Csak kapkodjuk a fejünket, gólokból nincs hiány.

19. PERC: Lekic negyedik góljával 7-13. Hosszú idő után tudjuk tartani ezt az öt-hatgólos különbséget.

18. PERC: Átlövésből eredményesek a románok, ez most nagyon megy nekik. 7-12.

17. PERC: Itt is, ott is zörren a háló, 6-12.

16. PERC: Senocico eredményes, de szerencsére a másik oldalon Löke is, sőt Lekic is, így még mi tudjuk növelni az előnyünket. 5-11.

15. PERC: Lekic, majd Görbicz, majd gól. 4-9! Ezaz!

14. PERC: Na végre. Lekic szakítja meg a magyar gólcsendet, 4-8.

13. PERC: Na ez most sajnos kimarad, Petróczi véd.

12. PERC: Görbiczet vitték földre, megint hetes.

11. PERC: Löke lehetősége kimaradt, a Cluj viszont ismét fentebb zárkózik, 4-7-re. Alig tudnak felállni a védelmek, a lányok elképesztő gyors akciókat vezetnek.

10. PERC: Orbán trükkös találata megint a sarokból, 3-7 a Győrnek.

9. PERC: Amorimnak kell kiülnie kétpercre, így emberelőnyben támadhattak a románok: a vége egy újabb gól, 3-6.

8. PERC: Amorim növeli a különbséget ötre. Ez eddig nem tűnik nehéz feladatnak, hiába tud szépíteni 2-6-ra a Cluj.

7. PERC: Megint Görbicz! Szerencsére a gól előtt Haraldsen védett óriásit, így már 1-5!

6. PERC: Hetest kapott a Győr! Természetesen Görbicz Anita állt oda elvégezni, és nem is hibázott, így már három van közte.

5. PERC: Amorim is beköszön!!! Már 3-1!

4. PERC: Előbb Tivadar durrantott fölé, majd Lekic emelte át remekül a Cluj magyar kapusát, Petróczi Viktóriát.

3. PERC: Senocico egyenlít, Haraldsen nem tudott menteni, így 1-1 az állás.

2. PERC: Orbán a sarokból eredményes, megvan az első találat a meccsen, és szerencsére ezt a Győr szerzi.

1. PERC: Mindkét oldalon kimarad az első két helyzet. Kicsit idegesen kezdenek a csapatok, de ez érthető.

Most vonulnak be a román játékosok. Teltház van a kolozsvári arénában!

Előzetes: Ambros Martin irányításával a Győr első találkozóját kicsit döcögősen nyerte meg a sorozatban, de a fontos az, hogy megnyerte. Ráadásul a hétközi bajnokin, a Vác ellen is megizzadtak a sikerért Görbiczék, így nem kifejezetten jó előjelekkel készültek a kolozsvári meccsre.

Az U Jolidon Cluj ugyanis veszélyes tud lenni hazai pályán, és ezzel a magyar bajnok is tisztában van, pláne, hogy a Cluj az előző körben csak 28-27-re kapott ki a Krim Ljubljana otthonában.

A találkozó előtt a zöld-fehérek a helyi Báthory István Gimnáziumba látogattak közönségtalálkozóra.