Megvan az első győri siker a BL-ben

A női kézilabda Bajnokok Ligája 1. csoportfordulójában horvát riválisa ellen győzött a magyar együttes.

Az első olyan BL-szezon következik a Győr számára, amikor spanyol szakvezető irányítja a csapatot.

Ambros Martin sokszor volt az ETO ellenfele, most a magyar kispadon láthatta azt, hogy 4-1-re elhúz a montenegrói bajnok a meccs elején. Orbán góljánál vezetett először a Győr 8-7-re, de akkor aztán elkapta a fonalat a magyar együttes, hiszen a hátralévő 8 percben már nem dobott gólt a Podravka.

11-7-tel fordult tehát a BL-győzelemre törő Győr, amelyben Lunde Haraldsen a második félidő elején bravúrt bravúrra halmozott, még hetest is fogott Damjanoviccsal szemben. Kemény meccs volt, a vendégek nagyon szívósan küzdöttek, és az is látszott, hogy a magyar lányok még nem értek össze az új csapatban.

20-16-nál Görbicz hetest hibázott, de szerencsére a védekezés jól ment a mieinknek. Ekkor már nem volt kérdés, ki nyeri a találkozót: a Győr.

Folytatás egy hét múlva Kolozsváron. A csoport másik meccsén a Krim Ljubljana vasárnap az ETO következő ellenfelét, az U Jolidon Cluj együttesét fogadja.

Eredmény – női kézilabda Bajnokok Ligája, 1. forduló

Győri Audi ETO KC – Podravka Vegeta Koprivnica 24-19 (11-7)

A győri gólok szerzői: Amorim 5, Görbicz 4, Orbán, Lekic, Löke 3-3, Szepesi 2, Radicevic 2, Rédei-Soós, Kovacsics 1-1