Az Eger a bajnok női vízilabdában

Az Eger nyerte a női vízilabda-bajnokságot, a döntős párharc ötödik mérkőzésén 12-7-re legyőzte a BVSC-t, és összesítésben 3-2-re diadalmaskodott.

Miután a BVSC vasárnap másodszor is egyenlített a bajnoki fináléban, az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc mindent eldöntő, ötödik összecsapására került sor hétfőn, Egerben.

Az első negyedben a zuglóiak meglepték a hazaiakat, és még a nagyszünetben is egy góllal jobban álltak az Egernél.

A fordulás után azonban drasztikusan megváltozott a játék képe, az egriek az egygólos hátrányból egy negyed alatt háromgólos előnyt kovácsoltak, a BVSC pedig ekkor már nem tudott lépést tartani velük.

Az utolsó játékrészben csak az Eger szerzett gólokat, így a félidei 4-5 után a végeredmény 12-7 lett a javukra, és összesítésben 3-2-vel elhódították a bajnoki elsőséget.