A Szolnok és az Albacomp is elődöntős

Az Olaj jutott be elsőként a férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjébe, miután a harmadik mérkőzésen két ponttal, 66-64-re legyőzték a Kecskemétet.

A címvédő Szolnok az első két meccset megnyerte, így nyugodtan fogadták a Kecskemétet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Az EuroChallenge Kupa Final Fourjára készülő Olaj 15 pontos előnnyel is vezetett már a találkozón, de a vége izgalmasra sikeredett, mindössze két pont maradt meg a vezetésből.

Az alapszakasz győztes Falco hiába vezetett a félidőben nyolc ponttal, a végére elfogyott a lendület, és a kimaradt triplák és duplák megbosszulták magukat: a Sopron 67-65-re nyert, és már 2-1-re vezet a párharcban.

Nem volt ilyen izgalmas a Körmend-Atomerőmű meccse, ugyanis a hazaiak végig kézben tarották a meccset, és 92-88-ra hozták a találkozót. Így a Körmend 2-1-re vezet.

A játéknap legnagyobb arányú győzelmét az Albacomp aratta: 34 ponttal verték a pécsieket, akiknek esélyt sem adtak a párharc során, ugyanis háromból háromszor a fehérváriak hagyhatták el győztesen a pályát, így a Szolnok mellett ők is vannak az NB I elődöntőjében.

Eredmények – férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzések
Szolnoki Olaj-Kecskeméti KSE 66-64 (14-14, 19-16, 25-13, 8-21)
legjobb dobók: Trotter 16, Nikolov 15, Horváth Á. 14, illetve Wittmann 19
A párharcot a Szolnok nyerte 3-0-ra.
Falco-Szova KC Szombathely – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 65-67 (16-13, 28-23, 7-18, 14-13)
legjobb dobók: Szabó Z. 14, illetve Egemonye 19
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Sopron javára.
Fortress-Lami Véd Körmend – Atomerőmű SE 92-88 (24-20, 21-19, 22-28, 25-21)
legjobb dobók: Bell 23, English 23, Németh 20, illetve N. Williams 15
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára
Albacomp-Fehérvár – Pécsi VSK-PANNONPOWER 96-62 (27-13, 16-19, 31-12, 22-18)
legjobb dobók: Supola 16, Hollis 15, illetve Kovács P. 26, Tóth N. 17