Az Audi ETO kiütötte az Érd csapatát

A Győri Audi ETO KC könnyed győzelmet aratott az Érdi VSE ellen a nőzi kézilabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén.

Karl Erik Böhn együttese hazai pályán különösebb megerőltetés nélkül 41-24-re nyert.

A remek hazai kezdés után az érdiek 6-6-nál még utolérték a címvédő győrieket, ekkor azonban állva hagyta ellenfelét az Audi ETO. Összeállt a zöld-fehérek védekezése, a győri lányok tizennyolc perc alatt mindössze három gólt kaptak. Támadásban Amorim és Löke voltak a főszereplők, a félidőben 20-9-re vezetett Karl Erik Böhn csapata.

Az Audi ETO a második félidőben folytatta a pardézást, majd a közönségnek is elkezdett játszani az együttes. A győriek negyvenedik gólját Kovacsics Anikó lőtte, a végeredmény végül 41-24 lett az Audi ETO javára. A vezetőedző ezúttal minden játékosát pályára küldte, pihentette ugyanakkor Görbicz Anitát. A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését szerdán 18 órakor rendezik Érden, ahol a zöld-fehérek minden bizonnyal kivívják a döntőbe jutást.