Kilencgólos szegedi győzelem

A 16. fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzésen a Pick Szeged 29-20-ra legyőzte a Mezőkövesdi KC-t a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.

A tabella utolsó előtti helyén álló mezőkövesdiek nem feltartott kézzel vonultak pályára, ugyanis a vendég Szeged csak komoly erőfeszítések árán tudta feltörni a hazaiak védelmét. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy 17 perc játék után 4-4 gólt ért el mindkét együttes. Azonban a folytatásra elfáradt a keményen védekező Mezőkövesd, és a szünetre már  három találattal megléptek a szegediek (9-12).

A második félidőben tovább nőtt a gólkülönbség, 16-21-nél leragadtak a vendéglátók. Ezt kihasználva zsinórban 6 gólt dobott a Szeged, míg a borsodiak csak egyet. A lefújás előtti pillanatokban még mindkét alakulat megrázta magát, de a Pick Szeged végig kézben tartva a mérkőzést 29-20-as győzelmet aratott.