Sikertelen főpróba

Az Alcoa FKC a KEK jövő heti fordulója előtt szombaton főpróbát tartott az UKSE Szekszárd ellen, amelyen a fehérvári lányok kínkeserves döntetlent értek el.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy nincsenek ott fejben Mihály Attila tanítványai, csupán a 14. percre sikerült kiegyenlíteniük az addig szenzációsan játszó vendégek előnyét. Aztán a 20. percre Ana Niksic már vezetéshez (9-8) jutatta az Alcoa FKC-t, és a szünetre ez kétgólosra hízott. A pihenő ismét a vendégeket hozta fel, egalizáltak, és a 35. perctől fej-fej mellett haladtak a csapatok. Majd a szekszárdiak kihasználva, hogy hibát-hibára halmoznak vendéglátóik a végjátékra ismét átvették a vezetést, ráadásul két góllal (21-23). Ekkor valamelyest begyújtotta a rakétákat az Alcoa FKC, és nagy nehezen döntetlenre hozta az amúgy kötelező győzelemnek bekalkulált találkozót. Nem véletlen, hogy a két vezetőedző közül Kovács Jenő volt a boldogabb a lefújás után…
Egy azonban egészen biztos, hogy a szerb bajnokság éllovasa, az RK Zajecar ellen ez a teljesítmény jövő vasárnap édes kevés lesz, és csak remélni lehet, hogy a szerbek „kémei” nem látták ezt a hatvan percet.

Jegyzőkönyv:

Alcoa FKC – UKSE Szekszárd    24-24 (14-12)
Székesfehérvár, 500 néző
Vezette:  Bóna, Miskei

FEHÉRVÁR: Szikora – Niksics 4, Nikcsevics 1, Tilinger 2 (1), Horváth B. 4, Triscsuk 9 (3), Vaszari 3
Csere: Trimmel (kapus), Bízik, Németh K., Becséri, Rádl 1
Edző: Mihály Attila

UKSE: Triffa – Weigel 3, Szekerczés 4, Kopecz 5, Borbás 2, Fauszt 4, Vasas 2
Csere: Gulya, Jenőfi 4, Kuridza
Edző: Kovács Jenő

Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-3, 12. p.: 5-6, 18. p.: 8-8, 24. p.: 12-9, 28. p.: 13-11, 35. p.: 15-15, 41. p.: 18-17, 47. p.: 18-18, 54.p.: 21-22, 58. p.: 22-23

Kiállítások: 8 illetve 12 perc
Hétméteresek: 5/4/ illetve -/-