Kikapott a listavezető a MOL Ligában

A HSC Csíkszereda büntetőkkel kapott ki a Miskolci Jegesmedvéktől a magyar-román jégkorongbajnokságban.

Fordulatos mérkőzést láthatott a miskolci publikum. A Jegesmedvék szerezték meg a vezetést, azonban a vendég csíkiak még az első játékrészben fordítottak. Saluga egyenlített a második harmad legelején, ám újra a Csíkszereda került lépéselőnybe.

A hazaiak aztán a rendes játékidő hajrájában egalizáltak, majd az öt perc hosszabbítás után büntetőkkel megnyerték a mérkőzést, plusz egy pontot szerezve ezzel.

A Ferencváros a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata, a Dab.Docler a Steaua Rangers ellen nyert hazai jégen, a Brassó Újpesten diadalmaskodott.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz
Miskolci Jegesmedvék-HSC Csíkszereda (román) 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0) – büntetőkkel
Gólszerzők: Nagy G. (6.), Saluga (21.), Chmelo (56.), illetve Novak (15.), Papp Sz. (17.), Mihály (25.)

Ferencváros – Sapa Fehérvár AV19 farm 8-1 (2-0, 3-0, 3-1)
Gólszerzők: Hegyi (8., 30.), Nagy L. (15., 56.), Kiss G. (26.), Sivonen (36., 57.), Hietama:ki (59.), illetve Hajós (57.)

Dab.Docler – Steaua Rangers (román) 3-2 (3-0, 0-0, 0-2)
Gólszerzők: Hegyi Á. (4., 10.), Pavuk (6.), illetve Nicolescu (50.), Pascaru (55.)

Újpest-Brasov (román) 3-5 (1-1, 1-0, 1-4)
Gólszerzők: Szirányi (1.), Roczanov (35.), Gergely (50.), illetve Adorján (7.), Filip (46.), Borsos (47., 52., 60.)