Hibátlanul lettek világbajnokok női hokisaink

A magyar női ifjúsági jégkorong-válogatott érvényesítette a papírformát és Nagy-Britanniát is legyőzte Norvégiában.

Amint arról már írtunk, a magyar lányok sporttörténelmet írtak azzal, hogy kedden legyőzték a házigazdák válogatottját, mivel így az utolsó játéknaptól függetlenül megnyerték a divízió-I-es világbajnokságot és bejutottak a világelitbe.

Gömöri Csaba szövetségi kapitány szerdán honlapunknak elmondta, szeretnék hibátlanul zárni a vébét, ehhez azonban szerdán le kellett győzni a brit együttest is. Az első harmadban még érett a meglepetés, Jones ugyanis a szigetországiakat juttatta előnybe, a második etapban azonban kevesebb, mint másfél perc elegendő volt a fordításhoz.

Nagy-Britannia tartotta magát, a britek még kétszer egyenlítettek, ám 3-3 után már csak a mieink ütöttek gólt, így 5-3-ra megnyerték a mérkőzést és százszázalékos mérleggel tudták le a norvégiai világbajnokságot. A magyar oldalról a meccs legjobbjának választott Medgyes Dorottya egy-egy góllal és gólpasszal, Maszlova Jekatyerina pedig két találattal zárta a meccset.