Hosszabbításban kapott ki a Volán

A Sapa Fehérvár AV19 a Klagenfurt vendégeként szenvedett hosszabbításos vereséget az osztrák jégkorongligában.

A Volán jól kezdett osztrák ellenfele otthonában, Sofron István góljával már a 3. percben vezettek, a hazaiak pedig nem is tudtak válaszolni az első harmadban.

A fordulás után sem alakult rosszul a vendégek helyzete, Magosi Bálint növelte a Fehérvár előnyét, majd ugyan a Klagenfurt szépített, de Sofron második találatával ismét kétgólos volt a különbség.

A végére azonban elfogyott a Volán ereje, a harmadik harmadban a hazaiak ismét minimálisra csökkentették a különbséget, majd nem sokkal a rendes játékidő vége előtt az egyenlítés is összejött nekik.

A hosszabbításban már nem történt csoda, a Klagenfurt viszonylag hamar gólra váltotta a fölényét, és megnyerte a mérkőzést. A Fehérvár egy pontot szerzett.

Eredmény – EBEL, alapszakasz, 37. forduló
Klagenfurt (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 4-3 (0-1, 1-2, 2-0, 1-0) – hosszabbítás után
A magyar gólütők: Sofron (3., 30.), Magosi (22.)