Drámai nyolcaddöntők Brazíliában

Két meccsen is egy gól döntött a női kézilabda-vb nyolcaddöntőiben, a dánok hosszabbításban tudták csak legyőzni Japánt.

Nyolc mérkőzést rendeztek a brazíliai női kézilabda-vb tegnapi játéknapján. Négy kevésbé érdekes helyosztó mellett a további négy mérkőzést a negyeddöntőbe jutásért játszották a csapatok.
A horvát-román összecsapáson a jobban kezdő válogatott maradt alul. A papíron gyengébb románok sokáig vezettek, de a horvátok lehajrázták őket, és 28-27-re győztek.

A változatosság kedvéért a francia-svéd derbi is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A svédek sokáig vezettek, de a gallok lőtávolon belül maradtak, és a mérkőzés záró szakaszában lejátszották az ellenfelet, végül három góllal, 26-23-as francia siker született.

A legszorosabb mérkőzést Dánia és Japán vívta, a távol-keletiek meglepetésre több góllal is vezettek a hajrában, de a végén a skandinávok időntúli hetessel 19-19-re mentették a meccset.

A hosszabbítás is hatalmas csatát hozott, bár a dánok emberelőnyben kezdhették a ráadást, a japánok 22-22-nél érvénytelen gólt lőttek, Troelsen pedig belőtte az északiak győztes gólját.

A nyolcaddöntők egyetlen sima meccsén a házigazda Brazília könnyedén verte Elefántcsontpartot (35-22).