Csak Verrasztó szorongatta meg Cseh Lacit

Totális magyar sikert hozott a 400 méteres vegyesúszás a szczecini rövidpályás úszó-Eb-n. Gyurta nem lett érmes 100 méter mellen.

Újabb aranyérmet nyert Cseh László a rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon, a csütörtökön 200 méteren aratott siker után 400 méter vegyesen sem talált legyőzőre a magyar klasszis. A fináléba ráadásul a címvédő Verrasztó Dávid jutott be a legjobb idővel, így minden oka megvolt a magyar szurkolóknak a bizakodásra.

Cseh jól kezdett, a pillangó után vezette a mezőnyt, ami a hátúszás során sem változott. A táv felénél Verrasztó már a második helyen úszott, és a két magyar ezután már nem engedte ki a kezéből az első két helyet.

A mell- és gyorsúszás során Cseh továbbra is megőrizte vezető pozícióját, csak a keményen küzdő Verrasztó tudta valamelyest megszorongatni egy rövid ideig. Cseh Laci végül 4:01.68-as idővel csapott a célba az első helyen, aminél csak Michael Phelps úszott jobbat idén. A Kőbánya SC klasszisa 400 vegyesen már a hatodik aranyát szerezte rövidpályás Eb-n.

Verrasztó 4:03.03-as eredménye az ezüstéremre volt elég.

Az esti programban dobogós reményeket fűztek a piros-fehér-zöld színekért szorítók a 100 méter férfi mell döntőjéhez is, ahol azonban Gyurta Dánielnek – akinek a 200 méter az igazi száma, a valódi felségterülete, ahol normál medencében világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes, rövid pályán pedig Eb-győztes – meg kellett elégednie az ötödik hellyel (57.56 mp). A finálé másik magyar szereplője, Financsek Gábor kilencedik lett (59.07).

Az elődöntős magyarok közül a legváratlanabb pénteki produkcióval Takács Krisztián rukkolt ki, aki 100 méter gyorson kellemes meglepetésre megnyerte futamát 47.59 másodperccel, 28 századra maradva el országos csúcsától.

Összesítésben Takács a második helyen lett finalista, míg a másik elődöntőben indult Kozma Dominik a negyedik legjobb idővel (47.82) jutott be a szombati döntőbe.

Ott lesz az Eb harmadik napjának medálokért zajló programjában Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn – a 200 méter vegyes csütörtöki ezüstérmese – is, ők 100 méter vegyesen remekeltek. Jakabos nemcsak saját előfutamát nyerte meg, hanem összesítésben is a legjobb időt érte el (59.77 mp), míg Verrasztó (59.92), aki a szám Európa-bajnoki címvédője, saját “tízesében” a második lett, a teljes rangsort tekintve pedig a harmadik hely birtokosaként várhatja a szombati döntőt.

A végállomást jelentette ugyanakkor a pénteki elődöntős próba 50 méter férfi háton Bohus Richárdnak (24.75 mp), 50 méter női pillangón pedig Tompa Orsolyának (27.10), miután mindketten a 19. pozícióban zártak összesítésben.