Legyűrték a szomszédvárat

Második téli felkészülési mérkőzésén is győzelmet aratott az Alcoa FKC: ezúttal a Dunaújvárosi REK-nél bizonyult jobbnak Mihály Attila csapata.

A brazíliai, női világbajnokság – amelyen sajnos nem vagyunk érdekeltek – okozta bajnoki szünetet, igyekszik hasznosan tölteni az Alcoa FKC női együttese. Múlt kedden a Szekszárdot verték hazai pályán 38-26-ra, kedden este pedig Dunaújvárosban léptek parkettre, s ötgólos győzelmet arattak. A szünetben még a hazaiak vezettek egy góllal, azonban a második félidőt 5-0-s sorozattal kezdte az FKC, és végül 35-30-ra nyerte a találkozót. Horváth Bernadett térdsérülés miatt kihagyta a találkozót, így a másik beállós, Rádl Tímea egyetlen percet sem pihent, végigjátszotta a mérkőzést. Méghozzá remekül, hiszen nyolcszor volt eredményes.

Felkészülési mérkőzés:
Dunaújvárosi Regale Klíma – Alcoa FKC 30-35 (16-15)
Dunaújváros

Dunaújváros: Vígh, Pisák (kapusok), Takács D. 7, Sári 5 (3), Gerstmár 4, Takács F. 4 (1), Erdősi 2, Ferling 2 (1), Gáspár 2, Gera 1, Hosszu 1, Sánta 1, Vadász 1, Jókai, Vezetőedző: Gulyás István.

FKC: Trimmel, Szikora, Cziráky (kapusok), Rádl 8, Becséri 5, Bízik 3, Németh K. 3, Niksic 3, Tilinger 3 (1), Trishchuk 3 (2), Maruscec 2, Nikcevic 2, Vaszari 2, Lelkes 1. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 5/5; 3/3
Kiállítások: 4 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-1, 10. perc: 7-5, 15. perc: 9-9, 20. perc: 11-11, 25. perc: 13-13; 35. perc: 17-20, 40. perc: 20-23, 45. perc: 21-26, 50. perc: 25-29, 55. perc: 27-33.