Jól szambáztak a brazil lányok

Brazilia fantasztikus második félidőt produkálva legyőzte Franciaországot és ezzel gyakorlatilag már a 16 között érezheti magát.

A XX. női kézilabda-világbajnokság keddi játéknapján Brazília okozta a legnagyobb szenzációt. A dél-amerikaiak lassan valamennyi labdajátékban a világ élvonalába tartoznak – még a számukra eddig kevésbé preferált női kézilabdában is képesek maradandót alkotni.

A házigazdák a rendre a favoritok közé sorolt Francia válogatott ellen léptek pályára Sao Paulóban, 11 ezer néző, telt ház előtt. Az első félidőben érvényesülni látszott a papírforma. A gallok hét gólos (17-10), megnyugtató előnnyel vonultak pihenőre. És megnyugodtak. Brazília valami fantasztikusat produkált a második játékrészben. 16 gólt hintettek, miközben Masson kapusnak köszönhetően csak ötöt kaptak. A 26-22-es hazai győzelem azt jelentette, hogy Amorimék 100 százalékosak maradtak és lényegében a 16 között érezhetik magukat.