A horvátokkal meccselnek a bronzért pólósaink

A magyar válogatott a horvát csapat ellen játszik szombaton a bronzéremért a sanghaji vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján.

Szomszédunk az elődöntőben Olaszországgal szemben maradt alul, pedig a horvátok az utolsó negyedben 4-1-re verték dél-európai ellenfelüket.

A döntő másik résztvevője az a Szerbia lesz, amely a sírból visszajőve, hosszabbításban győzte le a Kemény Dénes irányította magyar válogatottat csütörtökön.

Az 5-8. helyért folytatott küzdelmek során az Amerikai Egyesült Államok és Spanyolország is egy-egy góllal bizonyult jobbank ellenfelénél. A Kanadát legyőző Ausztrália lett a kilencedik, a Romániát egy gólzáporos meccsen legyőző Japán pedig a tizenegyedik a világbajnokságon.