Boston-Vancouver csata a Stanley-kupáért

Az észak-amerikai profi jégkorong liga, keleti főcsoport-döntőjének utolsó mérkőzésén a Boston legyőzte a Tampa Bay-t (1-0), és ezzel bejutott a nagydöntőbe.

A mindent eldöntő hetedik mérkőzés a két kapusról szólt. Tim Thomas (Boston) és Dwayne Roloson (Tampa Bay) mindent megtett azért, hogy ne rajtuk múljon csapatuk sikere, 62 lövési kísérletből 61-et hárítottak. Hiába a hat mérkőzésen elért 21 Lightning, és 20 Bruins gól, a támadók nem tudták bevenni a kapukat egészen az utolsó harmadig, amikor David Krejci passzát Nahtan Horton értékesítette.

Ez az egy gól is elég volt a Boston számára, hogy begyűjtsék a párharc során negyedik győzelmüket, és ezzel ott legyenek a Stanley-kupa döntőjében 21 év után. Érdekesség, hogy ehhez a sikerhez pont 21 gólt kellett lőni a Tampának.

A Vancouver Canucks elleni finálé június elsején kezdődik, a vancouveri Rogers Arénában.

NHL, keleti főcsoport-döntő, 7. mérkőzés
Boston Bruins–Tampa Bay Lightning 1–0
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Boston javára.