Nem söprik a címvédőt

Az NHL tavalyi győztese, a Chicago Blackhawks 3-1-re tudta menteni a Vancouver Canucks elleni párharcát.

Mindössze két mérkőzésre került sor az NHL magyar idő szerint szerda hajnali játéknapján. A címvédő Chicago Blackhawks éppena csak túlélte az alapszakaszt, így a bivalyerős nyugati konferencia első helyezettjével, a Vancouver Canucksszal találta szemben magát az első körben.

Az első három meccset hozta a kanadai gárda, úgy tűnt söprik a címvédőt, azonban az egy gólt és három asszisztot jegyző Dave Bolland vezérletével hazai pályán hozni tudott egy meccset a Chicago, azonban így is 3-1 a riválisnak összettetben.

A játéknap másik meccsen a San José Sharks egy gólzáporos, hosszabbításba torkolló meccsen vette vissza a pályaelőnyét a Los Angeles Kingstől, Setoguchi a ráadás negyedik percében mattolta Quicket, így alakult ki a 6-5-ös végeredmény.

Nem kis tettet hajtott végre a cápasereg, a hazaiak már 4-0-ra is vezettek (!), azonban a kapuscsere nagyot lendített a vendégek játékán, akik a második harmadban öt gólt is ütöttek.