Magabiztos Dunaújváros és Érd

A Dunaújváros pénteken nagyon simán, 11 góllal verte a vendég Békéscsabát a női kézilabda NB I 5-8. helyéért zajló találkozóján.

A dunaújvárosi hölgyek ezzel a kiütéses győzelemmel revansot vettek ellenfelükön, az alapszakasz utolsó fordulójában ugyanis a Békéscsaba örülhetett az Acélvárosban. A hazaiak már a félidőben nyolccal mentek.

Az Érd Szekszárdon nyert könnyedén, félidei hétgólos előnyét a második felvonásban további öttel toldotta meg a vendéggárda, így nagyszerűen kezdte az alsóházi rájátszást.

Eredmények, az 5-8. helyért:
Dunaújváros-Regale Klíma – Budapest Bank-Békéscsaba 34-23 (20-12)

a 9-12. helyért:
Szekszárd – ÉTV-Érd 25-37 (11-18)

A férfi kézilabda NB I küzdelmei során a Csurgó kétgólos győzelemmel indította a sorozat utolsó fordulóját. A Barátság Kupában a Tatran Presov egy találattal jobbnak bizonyult a hazai pályán játszó Balatonfürednél.