Szávay Ágnes villámgyorsan nyert

Bejutott a nyolcaddöntőbe a 220 ezer dollár összdíjazású salakpályás marbellai tenisztornán a magyar teniszező.

A viadal honlapja szerint Szávay mindössze 58 perc alatt ütötte le a pályáról riválisát. A nyitó játszmában 1:1 után a magyar teniszező sorozatban tíz (!) gémet nyert.

Szávay, aki párosban is sikerrel vette a nyitó kört, egyesben a Szvetlana Kuznyecova (orosz, 2.) – Mona Barthel (német) párharc győztesével játszik a nyolcaddöntőben.

“Nagyon jól ment a játék, s bár a végén egy kissé fújni kezdett a szél, ez nem nagyon zavart” – mondta győzelme után Szávay az MTI-nek. “A riválisom meglehetősen sokat rontott, de nem ezen múlt a meccs sorsa. Kifejezetten örülnék, ha Kuznyecova lenne a következő ellenfelem, mert van törlesztenivalóm vele szemben. Salakon még nem játszottunk és én nagyon szeretem ezt a borítást” – utalt a következő meccsre a magyar éljátékos.

A rangsorban 44. magyar játékos óhaja teljesült, ugyanis az orosz játékos – igaz, hatalmas csatában – 2 óra 38 perc alatt nyert a selejtezőből érkezett német Mona Barthel ellen, aki a második játszmában végig nyerő helyzetben volt, és a meccsért is adogathatott.