Bravúr: győzött a Győr Volgográdban

A magyar együttes 26-24-re nyert a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első mérkőzésén.

Remekül kezdett a Győr, 5-2-re elhúzott, majd egészen a félidő közepéig őrizte háromgólos előnyét. Ezután emberelőnybe került az orosz bajnok, és a 25. percben egyenlített (10-10). Azonos létszám mellett megint nem volt gond, és a szünetre visszaállt a korábbi különbség.

A második félidőben is főleg az ETO akarata érvényesült, amelynek még létszámhátrányban is sikerült kétszer betalálnia. Már 17-12-re is vezettek Görbiczék, ám az egyre agresszív és gyorsabb Dinamo felzárkózott, és – bár Konkoly Csaba vezetőedző időt kért – a 49. percben egyenlített (20-20).

A sokat cserélő Győr azonban kilábalt a hullámvölgyből, ismét lépéselőnybe került, és 21-24-nél, az 55. percben már az oroszok próbálták meg rendezni soraikat.

A hajrában a Volgográd komoly erőket mozgósított, feljött 24-26-ra, Pálinger azonban védéseivel segített, így értékes két ponttal zárta a nagy kirándulást a Győr, amely jövő vasárnap a német HC Leipziget fogadja.

Eredmény, középdöntő, II. csoport, 1. forduló:

Dinamo Volgográd (orosz) – Győri Audi ETO KC 24-26 (11-14)

A nap másik meccsén:

Leipzig (német) – Larvik (norvég) 24-26 (12-13)

A következő fordulóban a Lipcsét fogadja a Győr február 13-án, 18 óra 15 perctől.