Megtört a jég, Ovecskin betalált

Az orosz szupersztár nyolcmeccses negatív szériának vetett véget a Carolina ellen.

A hazai jégen játszó Hurricanes a szezon során először veszített három egymást követő mérkőzésen, Alekszandr Ovecskin a második harmad végén szerezte a végül győztesnek bizonyuló találatot, 3-2-es fővárosi siker lett a vége. Az orosz menő addigra már egy gólpasszt is jegyzett.

A címvédő Chicago Blackhawks Patrick Sharp duplájával, illetve a veterán Marty Turco 26 védésével 4-1-re legyőzte a Columbuc Blue Jackets gárdáját, a regnáló bajnok ezzel sorozatban negyedik győzelmét könyvelhette el.

Idegenben nyert a ligamásodik Detroit Red Wings, a Minnesota Wild otthonában diadalmaskodó Szárnyak győzelméhez kétség sem férhetett, Brent Burns hajrában szerzett emberelőnyös találata nem osztott, nem szorzott. Henrik Zetterberg gólja mellé asszisztot is jegyzett.

Hosszabbításban nyert a Tampa Bay Lightning, Vincent Lecavalier a második gólját a hosszabbításban szerezte az Atlanta Trashers otthonában, a floridaiak legutóbbi hét mérkőzésükön hatszor diadalmaskodtak.

Kezd belejönni a New York Islanders, a Szigetlakók ezúttal a Montréal Canadiens grabancát kapták el, ezzel sorozatban harmadik győzelmüket aratták és fokozatosan növelik előnyüket az ezúttal a Torontótól kikapó New Jersey Devilsszel szemben.

Kikapott a ligaelső Pittsburgh Penguins, pedig Sidney Crosby betalált, azonban a hazai jégen játszó Ottawa Senators ekkor már hárommal ment és csak percek voltak vissza a meccsből.

A Vancouver Canucks hazai pályán kétgólos hátrányból felállva nyert a kanadai rivális Edmonton Oilers ellen.

Eredmények:
New Jersey Devils – Toronto Maple Leafs 1-4 (0-1, 0-2, 1-1)
New York Islanders – Montréal Canadiens 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)
Carolina Hurricanes – Washington Capitals 2-3 (0-1, 1-2, 1-0)
Atlanta Trashers – Tampa Bay Lightning 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1) – hosszabbításban
Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)
St. Louis Blues – Nashville Predators 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Minnesota Wild – Detroit Red Wings 1-4 (0-2, 0-2, 1-0)
Ottawa Senators – Pittsburg Penguins 3-1 (2-0, 1-0, 0-1)
Dallas Stars – Phoenix Coyotes 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)
Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)
Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 4-1 (0-0, 4-1, 0-0)