Nyolcgólos meccsen nyert a Fehérvár

A Sapa Fehérvár AV19 együttese hazai pályán nyert 5-3-ra a Jesenice ellen az osztrák hokiligában.

Énekes Lajos úgy fogalmazott a Jesenice elleni hazai meccset megelőzően, hogy csakis a győzelem az elfogadható, a Sapa fehérvár AV19 ennek megfelelően harapósan korcsolyázott ki a jégre, a múlt heti válogatott tornát kihagyó játékosok is sokkal frissebbek voltak.

A kiegyenlített első harmad felénél született meg a székesfehérváriak első gólja, Vaszjunyin talált be emberelőnyben Johansson passzából.

Sok volt a hazai kiállítás, ez azonban nem szegte a Fehérvár kedvét, Kovács Csaba pedig már a második etap elején tovább növelte a különbséget, majd a vendégek adták egymás kezébe a büntetőpadot nyitó kart, egy fórt pedig Ladányi használt ki Horváth passza után.

A záró harmadban aztán Mihály Árpád mattolta Mitch O’Keefe-t, ezzel megnyugtató előnybe került a Sapa, és ugyan a találkozó vége igazi gólzáporba torkollott, a Fehérvártól már nem lehetett elvenni ezt a győzelmet, 5-3 lett a vége.