Kikaptunk a dánoktól a kézilabda világkupán

A második mérkőzésen a házigazdák ellen szerepelt a magyar válogatott: egy szoros és egy sima félidő: dán győzelem.

Telt ház fogadta az aarhausi csarnokban a dán és a magyar válogatottat. A mieink 3-1-re elhúztak a találkozó elején, de a 24. percben már 9-8 volt az ellennek. A féldiőben a hazai pályán játszó klasszis csapat vezetett 11-10-re.

A második játékrészben már nagyobb volt a különbség a két csapat között, a mieink nem tudták felvenni a “gyorsulási verseny” ritmusát, így a németek elleni siker után egy vereség következett a tornán.

Eredmény – női kézilabda Világkupa-mérkőzés, 2. forduló:

Dánia – Magyarország 28-24 (11-10)

Magyarország: Pálinger, Herr (kapusok), Ábrahám, Bulath 5, Görbicz 6 (5), Kovacsicz 4, Mehlmann 1, Orbán, Szabó V. 4, Szamoránsky P. 1, Szucsánszki, Temes, Tomori 1, Tóth T. 3, Vérten 1, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

A mieink az utolsó csoportmeccsen a franciákkal csapnak össze.