Éremeső a poznani kajak-kenu vb-n

Az 1000 méteres döntők során egy ideig néhány hajszál hiányzott az aranyhoz, de a végén az is meglett a mieinknek.

Az első ezüstérmet Kovács Katalin szerezte kajak egyesben. Az aranyérem a német Weber nyakába került.

Kenu egyes 1000 méteren az olimpiai bajnok Vajda Attila (a képen) hatalmas hajrát nyitott a táv háromnegyede után, de mindez csak az ezüstéremre volt elegendő. A világbajnok az üzbég Menkov lett.

A harmadik ezüstérem a Kammerer Zoltán-Vereckei Ákos kajak kettősé, ők a Holstein, Ihle német duótól kaptak ki úgy, hogy szinte végig vezettek a futam alatt.

A kenu négyes a hatodik helyen végzett a Széles Gábor, Sarudi Pál, Nagy Péter, Varga Dávid összeállításban. A világbajnok a fehérorosz hajó.

A Tóth Márton, Mike Róbert kenu kettes bronzérmes lett Poznanban, miután egy nagy hajrával felfértek a dobogóra. Ebben a számban nem kifejezetten számítottunk éremre, ezért is örömteli a fiúk második helye. A románok világbajnokok, fehérorosz ezüstérem született.

A magyar arany aztán a döntők utolsó számában, a női kajak kettes 1000 méteren érkezett meg. A Szabó Gabriella-Csipes Tamara duó mindent elsöprő magabiztossággal a nap legsimább győzelmét szerezte meg az orosz és a német hajó leőtt.

Így az első nap magyar mérlege: 1 arany, 3 ezüst, 1 bronz.