Azerbajdzsán – Magyarország 0-2

Felkészülési válogatott mérkőzés, Dubaj, vezeti: Mohamed Abdal Kareem

Összefoglaló:

A magyar válogatott magabiztosan, de erejét tartalékolva győzte le ellenfelét. A mieink szervezetten játszottak, Hajnalnak igen biztató volt a játéka a második félidőben. Ha nem véd jól az azeri kapus, Agaev, akkor nagyobb arányú is lehetett volna a mieink sikere.

Eredmény:

Azerbajdzsán – Magyarország 0-2 (0-1)
gólok:
Rudolf (37.), Hajnal (81.)

90+2. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

92. PERC: Dzsudzsák és Agaev megismételte az 5 perccel ezelőtt történteket. Lőhettünk egy szögletet is, de Vadócz nem tudta belőni a félig üres kapuba a labdát.

90. PERC: Két percet hosszabbít a játékvezető.

87. PERC: Megszerezhettük volna a harmadik gólt, de a szép támadás végén nagy védést mutatott be az azeri kapus.

Varga József be, Elek le.

81. PERC: A magyar csapat alighanem bebiztosítja győzelmét. A középen labdához jutó Hajnal Tamás közelített a kapu felé, egy cselt is megengedett magának, majd 19 méterről a kapuba lőtte a labdát. 2-0 a mieinknek!

GÓÓÓL 81’
Hajnal Tamás
19 méterről lőtt a kapuba.

78. PERC: Veszélyesen jött be az azeri szabadrúgás, a fejes sem volt rossz, de mégsem volt elég jó, hogy gól legyen belőle. Nem árt a végén vigyázni.

LES 77’
Tököli Attila
Gera passza érte lesen.

76. PERC: Egyre többen vannak a lelátón, és egyre inkább közeledik a találkozó vége.

74. PERC: Tököli kapta meg Dzsudzsáktól a lasztit, de a 16-oson belül nem tudott igazán mit kezdeni a labdával. Mintha egy azeri védő kezét is érte volna a játékszer, de a hazai játékvezető nem ítélt büntetőt.

CSERE 70’
Vermes Krisztián a pályán Laczkó helyett.

69. PERC: Érdekesség egy másik pályáról: Oroszország – Irán 0-1 (végeredmény).

66. PERC: Dzsavadov szabadrúgása igen veszélyes volt 18 méterről, de Fülöp kiütötte a labdát.

SÁRGA LAP 66’
Juhász Roland
Dzsavadov fellökéséért.
SZABADRÚGÁS 66’
Azerbajdzsán
Juhász ellökte Dzsavadovot.

62. PERC: Nagyszerű labdát kapott Dzsudzsák Balázs a bal oldalon, középre adott labdája elérhette volna Tökölit, de végül nem érte el. Nagy helyzet volt, a PSV játékosa rá is lőhette volna.

58. PERC: Beleerősítettek az azeriek, Sadygov szabadrúgása például kifejezetten veszélyes volt, de az Ipswich kapusa, Fülöp a helyén volt.

SZÖGLET 58’
Kétszer is jöhettek.
VÉDÉS 57’
Fülöp Márton
Sadygov szabadrúgását védte.

49. PERC: Hajnal Tamás nagy lendülettel vetette be magát a küzdelmekbe: a Dortmundból a Stuttgartba igazoló középpályás most ismét perceket lehet játékban. Szüksége is van rá.

48. PERC: A mieinknél Priskin Tamás, Király Gábor, Koman Vladimir és Rudolf Gergely maradt az öltözőben zuhanyozni.

SZABADRÚGÁS 48’
Hajnalt tartották fel.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
Indul a második félidő.
CSERE a szünetben’
Hajnal, Vadócz, Fülöp és Tököli jött be!

Íme, Rudolf vezető találata:

45+1 perc: A félidő végét még meghúzta a magyar válogatott, de újabb gól már nem született, ezzel együtt megérdemelten vezetünk 1-0 arányban.

SZÖGLET 45’
Dzsudzsák beadását fejelték ki.

43. PERC: Juhászról rossz helyre pattant le a labda a 16-os vonalánál: Sükörov lőtte fölé, pedig nagy helyzetnek tűnt.

40. PERC: Lázár futott el a jobb oldalon, Gerával játszott össze, a beadást Rudolf már nem érte el.

37. PERC: Ahogy mondani szokták, góllá érett a magyar fölény. Gera Zoltán ugratta ki a Bari csatárát, ő megtolta a rosszul kimozduló Agaev mellett, és jobb oldalról a kapuba lőtt. Vezetünk!

GÓÓÓL 37’
Rudolf
Gera passzát vágta a kapuba.

36. PERC: Dzsudzsák beadását Priskin fejelte kapura, Agaev biztonsági okokból hárított.

SZÖGLET 36’
Rudolf beadását pöckölték ki.

33. PERC: Egyre hangosabb a pár maroknyi magyar szurkolósereg, és valóban, mintha egy fokozattal fentebb kapcsoltak volna a fiúk. Ezt jelezte Rudolf remek lövése is.

SZÖGLET 33’
Rudolf lövését védte Agaev.

28. PERC: A mieink eddig négy alkalommal játszottak az azeriekkel, és mind a négy alkalommal mi örülhettünk.

25. PERC: Lázár szépen oldotta meg a jobb oldalon, de a beadás már nem sikerült annyira jól.

24. PERC: Elég unalmas a meccs, de még hátravan 65 perc.

Ápolás 21’
Huszeinov, Azerbajdzsán
Koman öklelte fel.

19. PERC: Ugyanez a szituáció ismétlődött meg – a mi kapunk előtt.

18. PERC: Rudolf adta be a labdát középre, de Priskin elől mentettek a védők.

17. PERC: A 21 méterről érkező beadás Juhászt találta meg, ő azonban ellökte ellenfelét, szabadrúgás kifelé…

SZABADRÚGÁS 16’
Rudolfot buktatták.

14. PERC: Elszámolta a labdát Király, bal oldalról érkezett az azeri beadás, a labda valahogy a kapufára szállt, de végül nem lett baj a kuipattanóból.

13. PERC: Dzsudzsák kapta meg Királytól a labdát a bal oldalon, és az oldalvonal mellől nem sokkal rászúrta kapura – mellészállt a labda.

9. PERC: Az utóbbi percekben az azeriek birtokolták többet a labdát, de veszélyt nem tudtak kialakítani Király kapuja előtt.

SZÖGLET 8’
Sükürov végezte el.

6. PERC: Magyar drukkerekből több van, lehetnek úgy nyolcvanan.

4. PERC: Dzsudzsák unta meg a totojázást, és 21-23 méterről lőtte a labdát kapura, de az a bal kapufa mellett kigurult az alapvonalon.

3. PERC: A megállapodás szerint hatot lehet majd cserélni, és Egervári Sándor szövetségi kapitány a Sport TV-nek elmondta, a szünetben három helyen változtat majd.

1. PERC: Ez a találkozó a magyar válogatott 885. mérkőzése.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elindult a mérkőzés.

Az Al Shabab-stadionban igen kevesen vannak, pedig a hírek szerint nem volt belépő a találkozóra.

Már a magyar himnusz szól a dubaji stadionban, hamarosan kezdődik a találkozó.

Megkezdődik válogatott szinten is a 2011-es futballév. A mieink ellenfele a törököket az elmúlt évben nagy meglepetésre legyőző azerbajdzsáni nemzeti csapat, a mérkőzés helyszíne azonban nem Baki, hanem a jóval kellemesebb környezetben fekvő Dubaj.

A magyar válogatott a sorsdöntő, Hollandia elleni Európa-bajnoki selejtezőre készül, amelyet március 25-én rendeznek a Puskás Ferenc Stadionban.

A keretünkben több sajnálatos sérülés is történt: Szalai Ádámot több hónapra vesztettük el, később kidőlt Kádár Tamás és Lipták Zoltán is. A támadósorba hét év után térhet vissza Tököli Attila, aki jelenleg a Kecskeméti TE-Ereco játékosa.

Egervári Sándor szövetségi kapitány szerint annak ellenére, hogy taktikai gyakorlásra nem ad lehetőséget a mai meccs, hasznos lehet a felkészülésünkben.

A mieink még sohasem kaptak ki soros ellenfelüktől.

Így legyen, hajrá fiúk!

A főszereplők:

Magyarország: Király Gábor – Lázár Pál, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Gera Zoltán, Koman Vladimir, Elek Ákos, Dzsudzsák Balázs – Rudolf Gergely, Priskin Tamás. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

A cserepadon: Bogdán Ádám (kapus), Fülöp Márton (kapus), Vermes Krisztián, Czvitkovics Péter, Hajnal Tamás, Vadócz Krisztián, Varga József, Tököli Attila.

Azerbajdzsán: Agayev – Sadygov, V. Hüseynov, Allahverdiyev, Melikov – Abisov, Sükürov, Amirguliyev, Mammadov – Javadov, M. Hüseynov. Szövetségi kapitány: Berti Vogts.