Kultúra

Megvannak a Magyar Filmdíjak idei jelöltjei

24.hu
24.hu

2018. 02. 12. 09:05

Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről versenyez a legjobb játékfilmnek járó elismerésért.
Korábban a témában:

A Magyar Filmakadémia vasárnap este hozta nyilvánosságra a tagok titkos szavazásának végeredményét, hogy a 23 kategóriában melyik 5 alkotást és alkotót jelölik a 3. Magyar Filmdíjra.

Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és  lélekről versenyezek a legjobb játékfilmnek járó Magyar Filmdíjért. A tévéfilmek közül a benevezett négy alkotás, az Árulók, a Csandra Szekere, az Egy szerelem gasztronómiája és az Utolsó adás kaptak jelölést. A legjobb dokumentumfilm kategóriában az  Egy nő fogságban,  az Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, a Granny Project, az ULTRA és a Visszahúz a múlt – Ember Judit portréja kapták a legtöbb szavazatot.

A legjobb kisjátékfilm kategóriában A Kockaember, az Asszó, a Cinematographer, a Földiek és a Zabigyerek vannak a jelöltek között, míg az animációk közül A kozmosz nagykövetei, az  Albrecht Dürer rinocérosza, az Egy komisz kislány naplója – 2.epizód: Mr. Barnum cirkusza, a Janó Manó és az elveszett harmatcseppek és a WireLess kapta a legtöbb szavazatot.

Az 5 műfaji kategória mellett 16 szakmai kategóriában – rendező, női, férfi főszereplő, női, férfi mellékszereplő, operatőr, forgatókönyv (játékfilmek és tévéfilmek esetében egyaránt), vágó, zeneszerző, díszlet/látvány/jelmeztervező, smink-, fodrász-, maszkmester és hangmester – adnak majd ki díjakat.

A Magyar Filmdíjak díjátadóját idén március 11-én este rendezik a Vígszínházban.

A 2018-as Magyar Filmdíjak kategóriái és jelöltjei:

Legjobb játékfilm

  • 1945 (rendező: Török Ferenc)
  • Aurora Borealis – Északi fény (rendező: Mészáros Márta)
  • A Viszkis (rendező: Antal Nimród)
  • Kincsem (rendező: Herendi Gábor)
  • Testről és lélekről (rendező: Enyedi Ildikó)

Legjobb tévéfilm

  • Árulók (rendező: Fazakas Péter)
  • Csandra Szekere (rendező: Vitézy László)
  • Egy szerelem gasztronómiája (rendező: Madarász Isti)
  • Utolsó adás (rendező: Kovács Patrik)

Legjobb dokumentumfilm

  • Egy nő fogságban (rendező: Tuza-Ritter Bernadett)
  • Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből (rendező: Kisfaludy András)
  • Granny Project (rendező: Révész Bálint)
  • ULTRA (rendező: Simonyi Balázs)
  • Visszahúz a múlt – Ember Judit portréja (rendező: Dér Asia)

Legjobb kisjátékfilm

  • A Kockaember (rendező: Dombrovszky Linda)
  • Asszó (rendező: Fekete Tamás)
  • Cinematographer (rendező: Novák Emil)
  • Földiek (rendező: Freund Ádám)
  • Zabigyerek (rendező: Kölcsey Levente)

Legjobb animációs film

  • A kozmosz nagykövetei (rendező: Klingl Béla)
  • Albrecht Dürer rinocérosza (rendező: Orosz István; Horkay István)
  • Egy komisz kislány naplója – 2. epizód: Mr. Barnum cirkusza (rendező: Gyulai Líviusz)
  • Janó Manó és az elveszett harmatcseppek (rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila)
  • WireLess (rendező: Pataki Szandra)

Legjobb rendező (játékfilm)

  • Antal Nimród – A Viszkis
  • Enyedi Ildikó – Testről és lélekről
  • Mundruczó Kornél – Jupiter Holdja
  • Török Ferenc – 1945
  • Vranik Roland – Az Állampolgár

Legjobb forgatókönyv (játékfilm)

  • Antal Nimród – A Viszkis
  • Enyedi Ildikó – Testről és lélekről
  • Szabó Iván, Vranik Roland – Az állampolgár
  • Szántó T. Gábor, Török Ferenc – 1945
  • Szekér András – Budapest Noir

Legjobb női főszereplő (játékfilm)

  • Balsai Móni – Jupiter Holdja
  • Borbély Alexandra – Testről és lélekről
  • Máhr Ági – Az állampolgár
  • Petrik Andrea – Kincsem
  • Tóth Ildikó – Aurora Borealis – Északi fény

Legjobb férfi főszereplő (játékfilm)

  • Jéger Zsombor – Jupiter Holdja
  • Morcsányi Géza – Testről és lélekről
  • Nagy Ervin – Kincsem
  • Rudolf Péter – 1945
  • Terhes Sándor – OUT-Kihűlés

Legjobb női mellékszereplő (játékfilm)

  • Békés Itala – Testről és lélekről
  • Kováts Adél – Budapest Noir
  • Nagy Mari – 1945
  • Tenki Réka – Testről és lélekről
  • Trokán Anna – Szeretföld

Legjobb férfi mellékszereplő (játékfilm)

  • Jordán Tamás – Testről és lélekről
  • Keresztes Tamás – Kincsem
  • Kovács Lehel – Kincsem
  • Mészáros Máté – Jupiter Holdja
  • Znamenák István – Az állampolgár

Legjobb vágó (játékfilm)

  • Barsi Béla – 1945
  • Király István, Mózes István – Kincsem
  • Kovács Zoltán – A Viszkis
  • Mógor Ágnes – Brazilok
  • Szalai Károly – Testről és lélekről

Legjobb hangmester (játékfilm)

  • Balázs Gábor – Kincsem
  • Balázs Gábor – A Viszkis
  • Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás – Aurora Borealis – Északi fény
  • Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás – Testről és lélekről
  • Zányi Tamás – 1945

Legjobb operatőr (játékfilm)

  • Herbai Máté – Testről és lélekről
  • Piotr Sobocinski Jr. – Aurora Borealis – Északi fény
  • Ragályi Elemér – 1945
  • Rév Marcell – Jupiter Holdja
  • Szatmári Péter – A Viszkis

Legjobb zeneszerző (játékfilm)

  • Jed Kurzel – Jupiter Holdja
  • Kovács Márton – Hetedik alabárdos
  • Pacsay Attila – Budapest Noir
  • Szemző Tibor – 1945
  • Szirtes Edina Mókus – Szeretföld

Legjobb jelmez (játékfilm)

  • Bárdosi Ibolya – Kincsem
  • Breckl János – A Viszkis
  • Flesch Andrea – Budapest Noir
  • Juristovszky Sosa – 1945
  • Lengyel Rita és Kemenesi Tünde – Brazilok

Legjobb látványtervező (játékfilm)

  • Ágh Márton – Jupiter Holdja
  • Hujber Balázs – A Viszkis
  • Láng Imola – Testről és lélekről
  • Rajk László – 1945
  • Valcz Gábor – Brazilok

Legjobb maszkmester, vezető sminkes (játékfilm)

  • Koltai Nóra – Jupiter Holdja
  • Kozma Éva – Aurora Borealis – Északi fény
  • Petrilla Orsolya – Testről és lélekről
  • Színek Klári,Tesner Anna – 1945
  • Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka – Budapest Noir

Legjobb smink (játékfilm)

  • Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata – Kincsem
  • Koltai Nóra – Jupiter Holdja
  • Kozma Éva – Aurora Borealis – Északi fény
  • Petrilla Orsolya – Testről és lélekről
  • Színek Klári, Tesner Anna – 1945

Legjobb rendező (tévéfilm)

  • Fazakas Péter – Árulók
  • Madarász Isti – Egy szerelem gasztronómiája
  • Kovács Patrik – Utolsó adás
  • Vitézy László – Csandra Szekere

Legjobb forgatókönyv (tévéfilm)

  • Hegedűs Bálint – Egy szerelem gasztronómiája
  • Kovács Patrik – Utolsó adás
  • Köbli Norbert – Árulók
  • Sz.Szabó István, Vitézy László – Csandra Szekere

Legjobb női főszereplő (tévéfilm)

  • Balla Eszter – Egy szerelem gasztronómiája
  • Danis Lídia – Csandra Szekere
  • Dobos Kata – Utolsó adás
  • Sztarenki Dóra – Árulók
  • Tenki Réka – Csandra Szekere

Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm)

  • Adorjáni Bálint – Csandra Szekere
  • Bereczki Zoltán – Egy szerelem gasztronómiája
  • Hegedűs D. Géza – Árulók
  • Héger Tibor – Utolsó adás
Kiemelt kép: Fórum Hungary
vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.