Az ukrán erők „lassan, de biztosan” nyomulnak előre a frontvonalakon az ország keleti és délkeleti részén, valamint Bahmut környékén – közölték magas rangú katonai tisztviselők a Reuters szerint. Valerij Zaluzsnij ukrán főparancsnok szerint csapataiknak „sikerült megragadniuk a stratégiai kezdeményezést”.
Az ukrán védelmi erők folytatják a támadó akciójukat, előretörést értünk el. Az ellenség erős ellenállást tanúsít, miközben jelentős veszteségeket szenved
– írta Zaluzsnij Telegramon elküldött üzenetében. Az ukrán erőknek viszont további fegyverekre van szükségük, valamint aknamentesítési felszerelésre.
Hanna Maljar védelmi miniszterhelyettes előretörésről számolt be a két megszállt város, Berdjanszk és Mariupol környékén.
