A következő élő közvetítés része Fogy az oroszok lőszere a brit hírszerzés szerint

Scholz: Németország addig támogatja Ukrajnát a háborúban, amíg csak kell

Yuri KADOBNOV / AFP
Yuri KADOBNOV / AFP

Olaf Scholz német kancellár kedden megerősítette: Németország továbbra is támogatja Ukrajnát az Oroszországgal vívott háborúban, ameddig csak szükséges..

A legutóbbi támadások fényében – most jobban, mint valaha – közös törekvésünk a békés és virágzó Ukrajna helyreállítása. Meggyőződésem, hogy együtt erősebbek vagyunk

– mondta Scholz Berlinben, az Ukrajna újjáépítéséről tartott nemzetközi konferencia zárásaként.

Denisz Smihal ukrán miniszterelnök hangsúlyozta, meg kell találni a módját, hogy jobban védeni tudják Ukrajna kritikus infrastruktúráját az orosz támadásokkal szemben.

„Azt hiszem, a mai prioritások nagyon természetesek, mert ez alatt a két hét alatt Oroszország tönkretette infrastruktúránkat, villamosenergia-hálózatunkat, fűtési hálózatunkat és vízellátási infrastruktúránkat, ami az európai kontinens legnagyobb humanitárius katasztrófáját eredményezi” – közölte a miniszterelnök.

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik